Pomysł na super ferie zimowe dla dzieci

Ferie to z całą pewnością czas, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Zostały do nich zaledwie dwa tygodnie, warto więc już teraz pomyśleć jak ciekawie zorganizować im ten czas. Wybierając temat półkolonii lub zajęć zimowych trzeba zwrócić uwagę na to czy dostarczą one dzieciom odpowiedniej dawki zabawy i ruchu, czy wpłyną na zdobycie nowej wiedzy oraz czy zaspokoją ich ogromną ciekawość.

W tym sezonie IQ Studio proponuje tematyczne ferie, które w idealny sposób łączą zabawę z nauką. Robotyka, programowanie, warsztaty gamingowo-ruchowe, gry, zabawy i animacje w środku i na zewnątrz to tylko niektóre propozycje.

Mam Super IQ

Propozycja dla najmłodszych uczestników ferii czyli 6 i 7-latków. Jeśli szukasz zimowego wypoczynku, który zagwarantuje dziecku ciekawe, różnorodne zajęcia, a tym samym wszechstronny rozwój – będzie to idealny wybór. Warsztaty z robotyki dla młodych konstruktorów, kurs kodowania robotów, kolorowe i „wybuchowe” eksperymenty, najnowsze gry planszowe, projektowanie i budowanie miast, warsztaty plastyczne i artystyczne z użyciem 3D-penów, tworzenie własnego sklepu z cukierkami oraz swobodna zabawa w sali zabaw „Kemping u Superika”. O nudzie mowy nie będzie.

Zimowe igrzyska e-sportowe

Te zajęcia to doskonała propozycja dla dzieci z niespożytymi pokładami energii. Jeśli dziecko jest fanem gier wideo, my pokażemy, że może to być super zabawa również w większej grupie rówieśników. Warsztaty gamingowo-ruchowe pozytywnie wpłyną na koordynację ruchową, kreatywne myślenie czy umiejętność pracy w grupie. Mecze piłki nożnej, tenisa, wyścigi, ćwiczenia fitness, wirtualny taniec, to tylko niektóre wyzwania, przed którymi staną nasi zawodnicy podczas nadchodzących ferii. Wykorzystanie różnych konsol i technologii takich jak np. Xbox Kinect 2.0, czy okulary VR przeniosą uczestników do wirtualnej rzeczywistości, dostarczając im wspaniałej zabawy i ogromnych emocji. W planie ponadto programowanie dronów oraz tworzenie własnych gier komputerowych i aplikacji mobilnych. Dodatkowymi atrakcjami Zimowych Igrzysk e-sportowych będą m.in. warsztaty dla komentatorów sportowych „Bądź jak Borek”, Retro-Consol-Room dla miłośników starszych gier komputerowych oraz zajęcia plastyczne, na których zostaną zaprojektowane i stworzone własne gry planszowe i stroje Cosplay.

Minecraft i roboty

Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby albo przynajmniej nie znałoby MINECRAFTA. Warto jednak zaznaczyć, że MINECRAFT to nie tylko gra komputerowa, ale także platforma do nauki programowania. Te półkolonie to cały tydzień z MINECRAFTEM w różnych wydaniach – zarówno w świecie wirtualnym jak i realnym. Oprócz programowania i misji w świecie MINECRAFTA, uczestnicy tych zajęć będą wykorzystywali zestawy LEGO do robotyki realizując m.in. misję wydobywczą. Wykonując te zadania dzieci rozwiną kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, umiejętność logicznego myślenia oraz nauczą się pracy w zespole. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie budowanie świata MINECRAFT z klocków LEGO oraz stworzenie własnej gry planszowej inspirowanej grą. Te ferie to kolejny super pomysł na zabawę z rówieśnikami.

Wielkie projekty robotyczne

Spróbujmy sobie wyobrazić sobie naszą planetę w 2153r. Na tych półkoloniach zabierzemy dzieci w podróż do przyszłości, gdzie na każdym kroku ludziom pomagają niezastąpione roboty. Podczas zimowej Robo-przygody zrealizujemy dwa MEGA PROJEKTY. Do stworzenia jednego projektu wykorzystanych zostanie kilka zestawów klocków LEGO Mindstorms i Technics. Pierwszym przedsięwzięciem będzie skonstruowanie oraz zaprogramowanie działania wielkiej fabryki samochodów, w której całą pracę wykonywać będą… roboty! Następny projekt to autorskie dzieło uczestników ferii zimowych. Uczestnicy sami wymyślą, stworzą projekt, a następnie skonstruują mega maszynę robotyczną. Takie warsztaty to niezwykła okazja do ćwiczenia umiejętności takich jak praca w grupie, kreatywność czy planowanie. To także świetna zabawa i satysfakcja po ukończeniu projektu z sukcesem. Dodatkowo konstruktorzy na tych zajęciach poznają nowe technologie takie jak VR czy coraz bardziej popularne programowanie dronów. Nie zabraknie gier i zabaw integracyjnych oraz wyjść na dwór.

Arduino i kodowanie

Ten rodzaj zimowych półkolonii skierowany jest dla nieco starszych uczestników (od 12 roku życia). Jeśli twoje dziecko uwielbia majsterkować, interesuje się elektroniką cyfrową i analogową oraz chciałoby bliżej poznać język programowania Arduino C, ten kurs jest właśnie dla niego! To tygodniowa przygoda, podczas której uczestnik pozna działanie mikrokontrolerów, czujników i różnych układów elektronicznych. Arduino i kodowanie to także okazja do rozwinięcia manualnych umiejętności dziecka, jak choćby lutowanie drobnych obwodów. Nieodzownym elementem kursu jest warsztat „zrób to sam”, podczas którego dzieci wykorzystują zdobyte umiejętności i wykonają autorski projekt.

Półkolonie i kursy organizowane są przez 2 tygodnie ferii od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 16:30 (turnusy 5-dniowe).

Miejsce półkolonii:

IQ Studio, Gala, ul. Fabryczna 2, IIIp.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę internetową www.superiq.pl lub telefonicznie 508 793 986.

logo iq studio

artykuł reklamowy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą