Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Pomocy, na ulicy leżą cztery nieprzytomne osoby”. Głupi żart nastolatków może skończyć się w sądzie

Dwa zespoły ratownictwa medycznego szukały nieprzytomnych nastolatków, którzy mieli leżeć na ulicy. Jak się okazało, zgłoszenie było żartem 14-latki i jej kolegów. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnego zdarzenia wymagającego interwencji ratowników medycznych.

We wtorek około godziny 17 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że na ul. Krętej w Lublinie leżą cztery osoby. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, iż są to nastolatkowie, co więcej wszyscy mają być nieprzytomni.

Ratownicy medyczni, którzy nie raz mieli doświadczenie z młodymi osobami m.in. po zażyciu różnego rodzaju środków odurzających wiedzieli, że w takich przypadkach liczy się każda sekunda. Dlatego też na miejsce od razu zostały skierowane dwie karetki pogotowia ratunkowego.

Jednak we wskazanym miejscu ratownicy nie natrafili na nikogo, kto by potrzebował pomocy. Postanowili więc sprawdzić całą okolicę. To również nie przyniosło skutku. Wtedy zapadła decyzja, aby skontaktować się z osobą zgłaszającą.

Okazało się, że telefon odebrała 14-latka. Zakomunikowała ona, iż wszystko było…żartem, na pomysł którego wpadli jej koledzy. O wszystkim powiadomiona została policja, która prowadzi teraz dalsze czynności w tej sprawie.

„Zabawa” nastolatków może zakończyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie. Wszystko dlatego, że bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych kończy się odpowiedzialnością karną.

W tym przypadku rodzice 14-latki i jej kolegów mogą również liczyć się z konieczności zapłaty wysokiej grzywny. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice starali się kontrolować, do czego ich pociechy wykorzystują telefony komórkowe.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. pewnie elektorat chyżego rója z wodogłowiem

  • Bo twój elektorat trzyma córki na plebanii w wiadomym celu

  • Tak. 14 letnie dziecko to elektorat…
   Szanowny interlokutor nawet gdyby nie wyjawił tak błyskotliwej myśli, to po składni i interpunkcji można poznać której partii jest zwolennikiem.
   Pozdrawiam.

  • jak to możliwe że żyjesz z ujemną inteligencją? 14 lat i elektorat? Poważnie? Dobrze że głupota nie unosi bo musiałbyś być cały czas przywiązany do kaloryfera.

 2. do kryminału z lubelskimi cebularzami

 3. Rodzice 14-latki z Krętej mają zapewne wszystko w głębokim poważaniu.

 4. Najgorsze jest to ze Bogu ducha winni rodzice beda musieli zaplacic z 500 zeta mandatu, a dzieciaki nie poniosa zadnej kary.

  • Widać że nie masz dzieci.

   • A ty masz dzieci i u ciebie jest to normalne tak?

    • Szkoła to czarnek a dzieci mają łby puste jak garnek Dlaczego usuwacie mój komentarz Chyba nie nadepnąłem naszej kochanej władzy na odcisk Gdzie jest prawo do wypowiadania własnych opini Chyba że boicie się że będzie z wami jak z TVN Opublikujcie mój komentarz i nie bójcie się cenzury

 5. Pisane na kolanie

  Nie ma się czemu dziwić. Dzisiejsza młodzież wychowana pod kloszem tz bezstresowe wychowanie daje owoce. Szkoła która ma uczyć i wychowywać straciła swój autorytet przegrywając z internetem rodzice również nie są autorytetami bo stracili swoją pozycję na rzecz lansowanych przez media celebrytów którzy mając w głowie siano ale przez pokazywanie swojego życia są tlenem dla młodych ludzi i wyrocznia. Widoczne to już na poziomie dzieciecym. Wchodząc na poczekalnię w USD widać jak na dłoni jak na krzesłach siedzą dzieci 3-4 letnie z telefonami przy nosie. Obym się mylił ale za 50-70 lat cywilizacja upadnie a powolny upadek już widać na ulicach po których przemieszczają się nie ludzie a cyborgii odmóżdżeni z brakiem logicznego myślenia wytresowani jak małpy przez bombardowanie socjalmediow stosujących socjotechnikę.

 6. Szkoła to czarnek a dzieci mają łby puste jak garnek

 7. Pisowskie besstresowe wychowanie brawo kaczory dajta kase a gnojoon odbija ja na lody musial zarobic zbieral ja wisnie

 8. 2 latka w poprawczaku – to słuszna i edukacyjna koncepcja — dla takich niedowałów.
  Kto coś takiego z siebie wydmuchuje ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo