Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Polska ze złotym medalem na igrzyskach w Tokio. Swój wkład w ten sukces mają reprezentanci Lubelszczyzny (wideo)

Genialny występ polskich lekkoatletów na igrzyskach w Tokio. Wczoraj ustanowili rekord Europy, dzisiaj go pobili i zdobyli olimpijskie złoto.

Polska sztafeta mieszana 4×400 m zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Biało-Czerwoni pobiegli w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Do ostatniej zmiany, kiedy pałeczkę przejął Kajetan Duszyński, nasza reprezentacja zajmowała drugie miejsce. Na ostatniej prostej zaliczył kapitalny finisz i ostatecznie minął linię mety jako pierwszy.

Polscy biegacze poprawili również rekord Europy, który sami ustanowili zaledwie dzień wcześniej. Osiągnięty przez nich czas 3:09.87 jest również najlepszym rezultatem w historii igrzysk olimpijskich. Dodatkowo Polacy są pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji, gdyż sztafeta mieszana 4×400 m debiutowała na igrzyskach w Tokio.

Co ważne, swój wkład w ten sukces ma również reprezentanci Lubelszczyzny. W kwalifikacjach do finału pobiegli: zawodniczka AZS UMCS Lublin Małgorzata Hołub-Kowalik i sprinter z Komarówki Podlaskiej Dariusz Kowaluk. Wraz z Igą Baumgart-Witan i Kajetanem Duszyńskim osiągnęli czas 3:10:44 ustanawiając nie tylko rekord Polski, lecz również Europy. Przed dzisiejszym finałem wprowadzono zmiany, pozostawiając w składzie sztafety jedynie Kajetana Duszyńskiego. Jak się okazało, zagranie to niezwykle się opłaciło.

 

(fot. wideo TVP Sport)

11 komentarzy

 1. Gratulacjeeeee!!!!!!!

 2. Ludzie nie oglądajcie igrzysk bo to leci w tv pis. Ja sobie wykupiłem na płatnym kanale, a no tak nie każdy jest tak ustawiony jak ja .

 3. Leon z działek

  Normalnie sikam po nogach buhehehe

 4. Brawo! 😉

 5. Podpis elektroniczny

  Brawo !
  Reszcie jakoś nie idzie , nawet były komentarze że to przez osobisty doping przebywającego na wakacjach w Tokyo PAD .
  A jeden z komentatorów w radio powiedział że polscy tenisiści to nie umieją grać za DARMO. ?

 6. Omówiłym się z ta jedna z tych laleeek ….auuu

 7. Hołub Kowalik nie jest zawodniczką z Lublina! AZS UMCS Lublin zamiast finansować szkolenie młodzieży z Lublina płaci obcym zawodnikom za występowanie w jego barwach na zawodach, żeby zdobyć nic nie znaczący tytuł drużynowego mistrza kraju! Wszystkie pieniądze z dotacji Miasta Lublin idą na zawodników którzy nawet w Lublinie nie byli! Tylko dwa razy w roku na zawodach zakładają koszulki AZSUMCS!!! A dla dzieci z Lublina nie ma nawet na koszulki.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo