690 680 960

Policyjny pościg za 20-latkiem w audi. Uderzył w radiowóz, ogrodzenie posesji i drzewo (zdjęcia)

Świdniccy policjanci po pościgu zatrzymali 20-latka kierującego audi. Mężczyzna w trakcie próby zatrzymania przez mundurowych, staranował radiowóz, a także ogrodzenie posesji. Wkrótce młodzieniec za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj po północy policjanci w trakcie patrolowania ul. Chełmskiej w Piaskach w powiecie świdnickim zwrócili uwagę na pojazd marki Audi kierowany przez młodego mężczyznę. Ten widząc mundurowych, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej, jednak ten zignorował je. W pewnym momencie skręcił w drogę prowadzącą do posesji. Gdy droga ucieczki została mu odcięta, cofnął dwukrotnie taranując znajdujący się za nim radiowóz. Następnie wjechał w ogrodzenie posesji oraz ponownie uderzył w radiowóz, a następnie zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Ostatecznie mężczyzna próbował uciec pieszo, ale został szybko zatrzymany. Jak się okazało pojazd, którym kierował, nie posiadał ważnych badań technicznych oraz polisy OC.

20-latek usłyszał cztery zarzuty: niezatrzymania się do kontroli, niestosowania się do orzeczonych środków karnych, stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz uszkodzenia radiowozu i ogrodzenia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny jako środek zapobiegawczy. 20-latek za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem.

(fot. Policja Świdnik)

30 komentarzy

 1. Ale policjantom pewnie kopara opadła jak zaczął w nich walić

 2. Filip z konopi (siewnych)

  Trzeba przyznać, że dziecko bawiące się samochodzikiem było bardzo kreatywne: radiowóz, ogrodzenie posesji i drzewo, jednym haustem…

  • Szczyl powinien był jednak pozostać przy Need for Speed. Tam przeglądu ani OC mieć nie trzeba, a przed policją łatwo uciec.

   A tak wchodzi w dorosłe życie z obsranymi papierami.

 3. Znowu ałdica wycofana z wyścigu. Zrobiło się bezpieczniej!

 4. I tylko dozór … Masakra … Kupi jakiegoś szarota i jutro już będzie jeździł …

 5. Zapłaciłby kilka tysięcy kary za brak oc i przeglądu… A teraz będzie się bujał po sądach i zabuli kilka razy tyle…

Kursy walut

 • USD 4.2234zł 0.19%
 • GBP 5.2146zł 0.14%
 • EUR 4.5294zł 0.11%
 • CHF 4.6758zł 0.27%

Polub nas