Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policyjny dozór za znęcanie się nad byłą żoną i naruszenie nietykalności interweniujących funkcjonariuszy

40-latek, który znęcał się nad swoją byłą żoną, a po przybyciu patrolu policji znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, może teraz spędzić do 5 lat w więzieniu. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce podczas minionego weekendu. Dyżurny komendy policji w Rykach otrzymał zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który w jednej z miejscowości w gminie Ryki wywołał awanturę wobec byłej żony i jej znajomego.

Na miejsce zdarzenia została wysłany patrol. Mężczyzna, który okazał się agresywny, znieważył słownie i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów, próbując zapobiec swojemu zatrzymaniu. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się go obezwładnić i zatrzymać.

Badanie wykazało, że znajdował się on pod wpływem około promila alkoholu. Okazało się również, że do przemocy domowej dochodziło już od dłuższego czasu. Mężczyzna szarpał swoją byłą żonę za ubranie, popychał ją i groził pozbawieniem życia. Po wytrzeźwieniu w areszcie policji, usłyszał zarzuty.

Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad byłą żoną oraz znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy publicznych. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Niestety uzależnienie zabija całe rodziny i sieje patologię. A najgorsze, że tacy ludzie mają dzieci i tak idzie z pokolenia na pokolenie.

  2. Dziadek ze Slamsowa

    Byłem przekonany, że zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na wniosek prokuratora orzeka sąd, ale jak pan/pani redachtor w 112 napisze, że od jutra taki zakaz będzie wydawać sprzątająca kibel w komisariacie policji to też uwierzę.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo