Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci znaleźli u 81-latka broń i trofea myśliwskie

Annopolscy policjanci zabezpieczyli u 81-letniego mieszkańca Annopola broń palną i amunicję. Mężczyzna posiadał również trofea myśliwskie oraz spłonki do elaboracji amunicji myśliwskiej i proch strzelniczy.

W poniedziałek Policjanci z Annopola weszli do mieszkania zajmowanego przez 81-latka. Mundurowi uzyskali informację, że mężczyzna posiada nielegalnie broń palną, co więcej była ona używania do kłusownictwa.

– Przeprowadzone czynności ujawniły w mieszkaniu 2 sztuki broni, samodziałową strzelbę na amunicję myśliwską i przerobioną na amunicję sportową KBKS wiatrówkę z lunetą. Ponadto policjanci odnaleźli sporą ilość amunicji myśliwskiej i elementy do jej produkcji, spłonki i proch strzelniczy, jak również kilkadziesiąt sztuk amunicji sportowej KBKS. Policjanci zabezpieczyli również trofea myśliwskie w postaci poroży – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Mundurowi zabezpieczyli broń do badań balistycznych prowadzonych przez Laboratorium Kryminalistyczne. Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

68-113460

68-113461

2017-09-26 19:47:57
(fot. Policja Kraśnik)

7 komentarzy

 1. Osiem lat dla osiemdziesięciolatka to dożywocie

 2. Kiedyś w jego czasach młodości taka rzecz była normą i szykował się na przyjście uchodźców lub na wojnę III światową.

 3. A ten bagnet od mosina tez nielegalny?

  • Dla policjanta z wiejskiego posterunku każdy przedmiot jako, tako przypominający broń wydaje sie nielegalny, „zabezpiecza” go więc i wysyła do laboratorium, gdzie już są bardziej rozgarnięci i segregują segregują, dokonują mniej lub bardzie światłych ekspertyz, a tymczasem podejrzany o niecny proceder posiadania owych nielegalności siedzi na dołku i czeka na wynik.

  • Ten bagnet to najgorszy
   Tężca można dostać po dzgnięciu 😉

   • Noo i zanim se taki bidulek umrze z powodu utraty krwi, to sie tym tężcem zarazi i bedzie cieeeerpiaaaał, co niemiara, albo może i mocniej.