690 680 960

Policjanci uratowali kobietę z pożaru. Ugasili ogień gaśnicami samochodowymi

W piątek policjanci przez okno wynieśli 69-letnią kobietę z domu, w którym doszło do pożaru. Mundurowi udzielali jej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

W miniony piątek około godziny 17:45 policjanci z Posterunku w Woli Uhruskiej oraz KPP Śrem i Ostrów Wielkopolski (garnizon wielkopolski) pełniący służbę w powiecie włodawskim w związku z sytuacją na granicy zostali skierowani przez dyżurnego do gminy Wola Uhruska, gdzie doszło do pożaru domu.

Na miejscu mundurowi zastali silne zadymienie, w budynku palił się tapczan. Mundurowi przy użyciu gaśnic samochodowych rozpoczęli akcję gaśniczą. W związku z informacją, że wewnątrz budynku może znajdować się kobieta, policjanci przeszukiwali pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli leżącą na łóżku 69-letnią mieszkankę domu.

Funkcjonariusze z uwagi na realne zagrożenia wynieśli kobietę przez okno, a następnie przenieśli na bezpieczną odległość od domu, gdzie ocenili jej funkcje życiowe i udzielali pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Następnie na miejsce przybyli strażacy z Włodawy i Woli Uhruskiej, którzy przejęli akcję gaśniczą. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

(fot. Policja Włodawa)

16 komentarzy

 1. widziałem ptaka cień

  co oni, teraz czwórkami bimmerami jeżdżą?

 2. Dziadek ze Slamsowa

  Z całym szacunkiem chylę czoło… brawo panowie policjanci.

 3. Bronić i zapobiegać nie karać brawo policja

 4. Jaka powaga proszę widzieć

  • widziałem ptaka cień

   tak, bekunia, lans i opadające spodnie generała … dzisiaj media i służby rozumieją jako HONOR.

 5. widziałem ptaka cień

  To jest ich psi obowiązek, o tym nie powinno być żadnych wypominek w mediach!

  „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:
  służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,
  strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
  Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

  KROPKA.

 6. do : „widziałem ptaka cień”
  100/100

 7. ,aa,boKrzycho.paPj

  No policja się przydała pomogła uratowała kobietę z pożaru a nie karanie ludzi i pomaganie kolesiom i znajomym.Brawo policja ,nareszcie się przydało,ja też niedawno gasiłem nie swój samochód gaśnicą

  • Eulalia (niejaka)

   No i fajnie, że ugasiłeś ogień, nie wyobrażałbym sobie, że siedzisz w środku palącego się samochodu i czekasz, aż cię strażacy z niego wyciągną.

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Napisałeś rotę przysięgi policji,tylko kto w to wierzy.Pojdziesz na policję i jak nie masz z nimi znajomości,to zamiast ci pomóc w krzywdzie i nieszczęściu,to zastraszą i zamknac mogą

 9. Czekam na ifo, ze lekarz wyleczył pacjenta, albo hydraulik naprawił kran

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas