Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest pozew przeciwko Rosji w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski poinformował w niedzielę przed południem, że został złożony pozew przeciwko Rosji w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Głowa ukraińskiego państwa domaga się, aby Rosja odpowiedziała za ludobójstwo.

– Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Rosji w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Domagamy się, aby Rosja została pociągnięta do odpowiedzialności za wypaczenie koncepcji ludobójstwa w celu usprawiedliwienia agresji. Prosimy sąd o natychmiastowe nakazanie Rosji zaprzestania działań wojennych i wyznaczenie rozprawy w przyszłym tygodniu – przekazał w oświadczeniu prezydent Ukrainy.

(fot. Сергей Нещадим)

19 komentarzy

  1. A Niemcy na to niemożliwe unia zajmie się praworządności w Polsce i sądami i wynaturzeniami z lgbt

  2. Putin to szaleniec. III wojna światowa jest bardzo realna. Już sprowadza głowice atomowe na Białoruś. Tylko „eliminacja” Putina przez jego otoczenie może zapobiec tej tragedii.

  3. Katyń umorzyli to i z tego sie wyślizga…

  4. Putinowi zostało tylko samobójstwo
    No wladek strzel sobie w ten łysy łeb konusie

  5. Nie trzeba przypuszczający a twierdzacy: bandyta Putin musi odpowiedzieć za ludobójstwo a znim Łukaszenka. A do Michaliny: kimkolwiek jesteś zamknij ten durny dzień i nie pisz bzdur. Nie wpisuj się w propagandę posdzielczo bolszewicką

  6. widziałem ptaka cień

    no, ciekawe czy znajdzie się tam ktoś, kto podejmie się tego. o ile słowa i czyny poparcia w sprawach sankcji i izolacji mają zastosowanie, o tyle jakoś nikt nie podbija tematu hagi w głównym nurcie (mam tu na myśli tzw. przywódców. przypominam, że nasi przyjaciele, nie czekali na sądy … al-madżid at tikriti, al-kadaffi, ibn ladin.