Policjanci szukali bomby, ewakuowano ponad 500 osób. 15-latek sprawcą fałszywego alarmu

Jeden z uczniów wywołał fałszywy alarm bombowy w swojej szkole. W wyniku tego ponad 500 osób zostało ewakuowanych. Teraz czekają go surowe konsekwencje zaś rodzice najprawdopodobniej będą musieli zwrócić koszty przeprowadzonych działań.

W czwartek przed godziną 11.00 operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał połączenie, w którym rozmówca przekazał informację na temat ładunku wybuchowego, jaki miał znajdować się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Zdarzenie przekazane zostało policji. Natychmiast na miejsce skierowano liczne patrole oraz funkcjonariuszy z Grupy Rozpoznania Minarsko – Pirotechnicznego. Działania zabezpieczali strażacy oraz ratownicy medyczni.

Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji wszystkich znajdujących się w budynku osób. Placówkę musiało opuścić ponad 500 uczniów oraz kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników. Umieszczono ich w sali gimnastycznej znajdującej się w pobliżu innej z łukowskich szkół. Postanowiono też odwołać wszystkie zaplanowane na ten dzień zajęcia, dlatego też dzieci mogły być odbierane przez rodziców i nie musiały czekać na zakończenie policyjnej akcji. Na miejsce przyjechał również burmistrz miasta.

Po dwóch godzinach wyszło na jaw, że był to głupi żart. Kiedy jedni funkcjonariusze przeszukiwali budynek, inni zajmowali się poszukiwaniem osoby odpowiedzialnej za wywołanie alarmu. Dość szybko udało się go namierzyć i zatrzymać. Okazał się nim 15-latek, do tego uczeń tej szkoły. Został on już przesłuchany w obecności rodziców. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Do pudła wsióra!

  2. Służby powinny się były domyśleć, że to lipa, gdy domniemany zamachowiec poinformował, że bomba cyka w sali nr 24, gdzie klasa 8c pisze właśnie niezapowiedzianą kartkówkę z matematyki.

    • śłużby nie są od domysłów, nawet gdy te wydają się w 100% pewne, bo gdyby się kiedyś okazało, ze domysł był błędny, ktoś mógłby to dotkliwie odczuć…

  3. Niezły de…bil :-))). Starych obciążyć kosztami akcji!!!
    Na pewno są bardzo dumni ze swojego brajanka i bezstresowego wychowania.
    Szacun na dzielni gwarantowany.

  4. O matko, ja rozumiem jeszcze 8-12 latek może nie być świadomy konsekwencji. Ale taki 15 latek to chyba powinien już trochę ogarniać rzeczywistość. Co to się dzieje z tym światem…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021