Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem. Płonęła stodoła

Wczoraj po południu strażacy z terenu powiatu lubartowskiego walczyli z pożarem stodoły. Ogień zagrażał sąsiednim budynkom. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło wczoraj przed godziną 18.00. Do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Poizdów-Kolonia gm. Kock.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest drewniana stodoła. Pożar zagrażał sąsiednim budynkom. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia działania strażaków skupiły się na obronie sąsiadujących budynków. Następnie podano kolejne prądy wody w natarciu na ognisko pożaru. Pożar został opanowany – relacjonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie st. kpt. Michał Mazur.

W pożarze na szczęście nikt nie został poszkodowany. Działania na miejscu prowadzili strażacy z: JRG Lubartów, OSP Kock, OSP Talczyn, OSP Górka Kocka, OSP Przytoczno i OSP Jeziorzany. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 18.12.2023 r. do dnia 26.12.2023 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 19 miejscowych zagrożeń oraz 7 pożarów i 1 alarm fałszywy.

PRZECZYTAJ 

Przejechał przez ukraińską blokadę, potrącił dwie osoby. Kierowca wyjaśnia, iż został zaatakowany, więc ratował rodzinę (wideo)

4 komentarze

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Działania strażaków skupiły się na obronie sąsiadujących budynków.
  To uzasadnia liczne przybycie dzielnych druhów. Zapewne chociaż raz na jakiś czas.
  Póki będą obowiązywać procedury zakazujące posługiwania się radiotelefonami.

  • ddziadek jak widać ty jako typowy wyborca PO i reszty koalici niewiele kumasz. I wam powinni odbierać prawa wyborcze bo wysadzacie Polskę w powietrze.

   • Coś ci sie janka popie…liło w baniaku. Przecież dziadek wskazuje tylko na niedoskonałości procedur.
    Wysyła sie na ten przykład 3-5 zastępów strażaków do motocyklisty, którego los i jego wrodzona głupota przykleiły do drzewa.
    Po mojemu wysłać jeden zastęp,a w razie potrzeby korzystać z radiotelefonów i wezwać jeszcze jeden.
    Zaręczam, że akcja trwałaby krócej, byłoby taniej i drogi nie miałby kto tarasować na kilka godzin.

Dodaj komentarz