Policjanci z kapelanem kontrolowali kierowców: Wpadła pijana 50-latka

Jak co roku, w dniu imienin patrona kierowców św. Krzysztofa, policjanci przeprowadzają nietypowe kontrole kierowców. Ponieważ jest to też Dzień Bezpiecznego Kierowcy, często mundurowym towarzyszą kapelani. Tak też było wczoraj w Sitańcu pod Zamościem, na drodze krajowej nr 17.

Każdy z zatrzymanych do kontroli kierowców był zachęcany do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. Co więcej, kierujący którzy popełnili drobne wykroczenia nie byli karani mandatami, w zamian za to, musieli wysłuchać kapelana, który dawał im pouczenie. – Duszpasterze apelując do sumień kierowców, prosząc o rozsądek na drodze wręczali kontrolowanym obrazki z wizerunkiem świętego Krzysztofa i modlitwą kierowców – wyjaśnia podinsp. Joanna Kopeć z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

W trakcie akcji policjanci zatrzymali do kontroli mitshubishi, za kierownicą którego siedziała kobieta. W trakcie sprawdzania dokumentów, mundurowi poczuli charakterystyczną woń, więc zbadali 50-latkę alkomatem. Wynik nie pozostawiał wątpliwości, kobieta kierowała mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tym razem nie było mowy o pouczeniu. Zostały jej zatrzymane uprawnienia do kierowania. Niebawem mieszkanka Zamościa stanie przed sadem, grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

(fot. policja)
2015-07-26 11:57:49

23 komentarze

 1. Już ich całkiem popiedoliło.

  • Pewnie, zachęcanie do bezpiecznej jazdy i wyróżnianie dnia patrona kierowców miłym akcentem (zwłaszcza, że duchowny był w „mundurku”) jest popiedoleniem. Lecz się patologio i nie wyjeżdżaj na drogi. Amen.

   • Dla tego typu prymitywów ksiądz budzi jedynie skojarzenie pedofila… dostałby debil mandat to by klął, dzięki księżulowi go nie dostanie, ale wraz chory by był jakby go pod nosem nie zwyzywał

   • a ja sobie nie zycze zeby jakis klecha mnie pouczał!!!

    • pawek, mam podbne odczucia….

     • A czy wystąpiliście już z Kościoła?

     • a za tydzień chrzest dziecka, komunia tak? i oczywiście jakby zajrzeć w Wasze papiery to ślub kościelny obowiązkowo – bo co by ludzie we wsi powiedzieli… żal takich ludków

 2. Gadka szmatka i pic glanc

  Do polskich kierowców to nawet gdyby sam Św. Krzysztof osobiście zechciał przemówić ludzkim głosem to i tak niewielki ich odsetek pojąłby o co kaman – takie gadki kapelana policji do nich nie trafiają, prędzej podziałałaby groźba użycia snajperów.

 3. Policjant wręcza mandat a ksiądz podsuwa tacę …..

 4. A dlaczego nie z Popem lub z Jehowym ??

 5. Wiklinowy Nocnik

  najwięcej oszczędza ten kto unika księdza…

 6. pis jak dojdzie do władzy,to kler będzie ustawy pisać

  • Straszenie miernotami z po już się przejadło. Ale sam dziś nie wiem co jest gorszym złem… czy banda psychola czy złodzieja ?

 7. Tak wygląda rozdział państwa świeckiego od religii..

 8. A może hasło tolerancji komuś z piszących jest znane? Nie podoba się komuś ksiądz kapelan w tej akcji to nie ale należy uszanować poglądy i wiarę innych. Będziecie odchodzić od wartości chrześcijańskich to się może już nie wam ale waszym dzieciom islam na głowy wpakuje… Jeszcze jest wybór.

  • Aaron Fleischmann

   Masz rację. Należy uszanować poglądy innych i nie zmuszać osób innego wyznania bądź niewierzących do rozmowy z katolickim klechą. Skoro ta akcja jest prowadzona z okazji dnia św. Franciszka, to znaczy, że stoi w jawnej sprzeczności z art. 53, ust. 6 Konstytucji RP: „Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych”. Ta akcja ma jawnie katolicki charakter, a nie każdy kierowca jest katolikiem.

   • Co się tak przywaliliście, że akurat ksiądz. To był kapelan, czyli de facto również policjant. Jak nie trafia do kogoś pouczenie jako księdza to niech traktuje je jako pouczenie policjanta w nieco innym mundurze.

    Jak dla mnie to mógłby pouczać ktokolwiek jeśli chociaż do jednej osoby to dotrze jak będzie to ksiądz to tym lepiej.

    PS. Ciekawe ilu z Was (przeciwników takiej akcji) modliłoby się jakby któryś z tych pouczanych Was lub Wasze dzieci zmasakrował. Jak to mówią: „Jak trwoga to do Boga” i pewnie coś w tym jest.

 9. do brzoza , ja sie do niego nie zapisywalem. Sami mnie zapisali jak bylem w beciku.

  • Ale w każdej chwili mozesz sie wypisać, tylko co by wtedy rodzina i sąsiedzi powiedzieli nie?

 10. Przyssały się debile do księdza jak kobita do butelki. Przyzwolenie do jazdy pod wpływem równe nienawiści do kleru. Rządzącym udało się upodlić Polaków na każdym kroku. Brakuje tylko legalizacji prochów i Polska, pomimo wiekowych tradycji, przestaje istnieć.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy