Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pogoda nie przeszkodziła rolnikom w proteście. Ponad setka ciągników przejechała drogą wojewódzką nr 835 (zdjęcia, wideo)

Pomimo opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, jak też potęgującego odczucie zimna wiatru, protest rolników w miejscowości Zielona był bardzo liczny. Jak wyjaśniali zgromadzeni, pogoda to najmniejszy problem z tych, z którymi muszą się zmagać.

Jeden z największych rolniczych protestów w naszym regionie odbył się w miejscowości Zielona w powiecie lubelskim. Uczestnicy zgromadzili się przy rondzie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj z drogą powiatową prowadzącą do Krzczonowa. Łącznie w akcji uczestniczyła ponad setka ciągników ciągników, jednak nie brakowało też aut osobowych. Na wielu z nich powiewały narodowe flagi.

Jak wyjaśnia Tomasz Szpakowski, organizator zgromadzenia, pomimo bardzo niesprzyjającej pogody przybyła bardzo liczna grupa rolników. To pokazuje, iż taka aura jest niestraszna, gdyż wszyscy pracujący w swoich gospodarstwach są zahartowani i nie w takich warunkach przychodzi im pracować, aby wyżywić polskie społeczeństwo oferując im najwyższej jakości płody rolne. To też oznaka, iż rolnicy razem mają siłę, razem są jednością i razem zwyciężą walkę z unijną biurokracją.

– Mamy dość polityki Unii Europejskiej, mamy dość biurokracji, mamy dość Zielonego Ładu. To wszystko wykańcza nasze gospodarstwa. Nie pozwolimy na to. To jest dopiero początek naszej walki o lepsze jutro – mówił Tomasz Szpakowski.

Do zgromadzonych przemówił też działacz narodowy Marian Kowalski. Podkreślił, iż nie jest żadnym politykiem, jak też fakt, iż co kilka lat rolnicy muszą się gromadzić na podobnych akcjach protestacyjnych, marznąć i żebrać. Choć rolnicy posiadają największy majątek ziemski znajdujący się w prywatnych rękach, to mimo wszystko są oni lekceważeni, oszukiwani i okradani, dodatkowo rządzą nimi cwaniaki, co nic nie mają, a pchają się do polityki.

– Wmawiają wam, że jesteście chłopami. To kłamstwo. W I Rzeczypospolitej ludzie, którzy mieli ziemię, prawa polityczne i stawali w obronie ojczyzny – to była szlachta. A wy dzisiaj macie ziemię, macie prawa polityczne i to wy stajecie w obronie ojczyzny, więc nie jesteście żadnymi chłopami tylko szlachtą. I żądajcie, aby was tak traktowano. Bo to wy głosujecie na króla, czyli prezydenta, wy idziecie bronić ojczyzny, wy dajecie jeść narodowi i wy macie największy majątek w rękach – mówił Kowalski.

Organizator zgromadzenia Tomasz Szpakowski wyjaśniał nam, iż protest ma charakter pokojowy. Postanowiono całkowicie nie blokować tej ruchliwej trasy, aby nie utrudniać życia kierowcom, którzy z niej korzystają. Przejechano tylko z Zielonej do Wysokiego i z powrotem. Akcja miała na celu zamanifestowanie problemów, z jakimi przyszło zmagać się rolnikom, a także ostrzeżenie rządzących, iż rolnicy potrafią się zorganizować a następnym razem mogą też zablokować drogi w kilkuset miejscach kraju jednocześnie.

60 komentarzy

 1. Jakby taka bieda była z tego rolnictwa to nie kupowali by ciągników po 2 miliony i kombajnów jeszcze droższych tylko by jeździli w pole zetorem. A nie klima radio bo ja Pan

  • Traktory w oczach stoją? To na kredyt, zazdrośnicy.

  • Przeszkadzają wam nasze traktory które są na kredyt, a czemu w biurach nie piszecie na papirusach piórem tylko laptopy, komputery, czego firmy transportowe nie wożą wszystkiego bryczką, czemu w miastach nie chodźcie pieszo tylko kupujecie drogie samochody, tego można wymieniać mnóstwo, każdy na to pracuje co ma, jak się mało robi mało się ma jak się zapierdala od świtu do nocy to coś chyba się należy za to a nie tylko praca

  • Pewnie mieszkasz w namiocie i i jesz kartofle z ogniska, bo po co mi dom za 1mln zlotych.
   Jeden ma Zetora drugi deutza czy JDeere.

 2. A gdzie was mentor Kołodziejczyk, wydymani !!!!A on siedzi pod pazucha tyfusa ,naiwniacy

 3. Dziś miałem przyjemność stać z rolnikami w proteście. Oni jechali traktorami, ja swoim złomkiem. Ich traktory tańszego jak za 100 000zł nie było. Tak tak wiem, ale jednak ci biedni od starych ursusów nie protestowali czyżby im się opłacało?

  • Ja również tam byłem i widziałem zarówno ursusa c-360 jak i mnóstwo starych fergusonow. Jak chcesz to moge Ci sprzedac podobne sprzety za 99 000zl / sztuka ;).

  • ty tym złomiakiem, to tam służbowo byłeśś tak dla niepoznaki ruska konfituro?

 4. A niejaki zadymiarz Kołodziejczak siedzi jak mysz POd miotłą bo już osiągnął swoje.

Dodaj komentarz

Z kraju