Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pogarszają się warunki na drogach. W wielu miejscach jest biało i ślisko

O ile na większości dróg krajowych warunki do jazdy są dobre, tak już na drogach wojewódzkich potrafi być ślisko. Dochodzi już do wielu kolizji.

Praktycznie nad całym województwem lubelskim występują opady śniegu. W niektórych miejscach są one intensywne. To wszystko sprawia, że warunki do jazdy po drogach regionu pogarszają się z godziny na godzinę. Służby drogowe zapewniają, że sprzęt do zimowego utrzymania pracuje, na same drogi wojewódzkie wyjechało już 25 solarek i piaskarek, a kolejne pojazdy są w gotowości.

W przypadku głównych tras, obecnie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drodze ekspresowej S19 Lublin – Janów Lubelski oraz drodze krajowej nr 74 Janów Lubelski – Zamość. Jeżeli chodzi o drogi wojewódzkie, to w północno-zachodniej części Lubelszczyzny, na zachodzie oraz w okolicach Biłgoraja, Tarnogrodu, Janowa Lubelskiego i Modliborzyc kierowcy napotkają na błoto pośniegowe. Jezdnia czarna i lokalnie śliska może występować w okolicach Sławatycz, Włodawy, Woli Uhruskiej i Dorohuska.

Kierowcy alarmują, że w wielu miejscach robi się naprawdę ślisko i zwłaszcza na wzniesieniach, pojazdy ciężarowe mogą mieć problemy z wyjechaniem pod górę. Na razie policja nie otrzymała żadnych zgłoszeń o poważniejszych zdarzeniach drogowych. Doszło za to do wielu kolizji.

(fot. lublin11/zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

  1. Nie dosyć że ślisko to jeszcze rudy szwab w Lublinie

  2. HoseArcadioMorelas

    „Nie dosyć że ślisko to jeszcze rudy szwab w Lublinie”, powiedziała Kasia, miłosierna chrześcijanka, tylko zindoktrynowana przez media…

  3. Pamiętam jak na lublin112 nie było polityki i płatnych troli, szkoda

  4. Kasiu Kasienko co w tobie jest

  5. No i małolaty zamiast o strasznych warunkach na drogach, wypowiedziały się na temat własnych zasobów inteligencji.
    Małolatom różnie odwala, a tym tu, właśnie tak.

  6. Kasiu,lecz się na nogi…bo na główkę już za pózno,możesz ewentualnie skok z trampoliny wykonać do pustego basenu,niewątpliwie nastąpi poprawa 😉

Z kraju

Polityka i społeczeństwo