Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalacze nie odpuszczają. Trwa akcja gaśnicza na łąkach nad Bystrzycą (wideo)

Znów płoną łąki w rejonie ul. Grodzickiego w Lublinie. Od początku marca strażacy interweniowali w tym miejscu już kilkanaście razy. Wszystkie pożary są wynikiem działania podpalacza.

Wieczorem po raz kolejny pojawił się ogień na łąkach nad Bystrzycą w rejonie ul. Grodzickiego w Lublinie. Płomienie bardzo szybko zaczęły się rozprzestrzeniać obejmując coraz większy obszar.

Jak nam przekazano, straż pożarna została powiadomiona po godzinie 20:30. Na miejsce skierowano zastępy zarówno z JRG w Lublinie, jak też z jednostek OSP z okolicznych miejscowości. Obecnie trwa akcja gaśnicza.

Jest to już kolejny pożar w tej okolicy. Od początku marca strażacy interweniowali tam już kilkanaście razy. Za każdym razem przyczyną pożaru było celowe podłożenie ognia.

(wideo – nadesłane)

11 komentarzy

 1. Piromania jakaś czy co?

 2. Ptaki w nocy ślepe są więc nawet nie mają szansy uciec ,wszystkie istnienia żywcem spłoną ,nie wiem jakim trzeba być zerem aby coś takiego robić

 3. kierowca bombowca

  Mam nadzieję że od jutra zmieni się sytuacja , nadają spore opady więc może to powstrzyma idiotów.

  • Tylko ty sie mi tu nie módl o deszcz bo jak przesadzisz powódź sprowadzisz !!! 😆

 4. Tam gdzie wypalone zero kleszczy.

 5. Czemu nie można wziąć pod obserwację terenów zagrożonych pożarem? Straż graniczna takimi dosponuje. Nie widzę problemu aby poprosić ich o pomoc, chyba że jakaś „mądra” głowa uzna, że to kosztowniejsze niż akcja gaśnicza. Czemu sami ekolodzy się nie podejmą takiej akcji? Inna sprawa, to podpalacz złapany musi ponieść odpowiednią karę.

  • Ha Ha (nie mylić z "cha")

   Jeśli od początku marca strażacy interweniowali w tym miejscu już kilkanaście razy, a policja wyników nie a, to oze sięgnąć po pomoc fachowców.
   Myslę tu o zapewne nudzących się na tzw. bezrobociu, snajperów wyszkolonych w Afganistanie.

 6. Za gaszenie są pieniądze więc się pali.

 7. Dzieci z okolicy !!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo