Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jedna kobieta została pobita, druga raniona ostrym narzędziem. Policjanci zatrzymali podejrzanego o te czyny

Wczoraj w Łukowie doszło od ataków na dwie kobiety. Jedna została pobita, zaś druga raniona ostrym narzędziem. Łukowscy policjanci zatrzymali do tych zdarzeń 39-latka. Z zatrzymanym trwają czynności procesowe.

We wtorek przed południem policjanci z Łukowa otrzymali zgłoszenie o pobitej młodej kobiecie w rejonie Bulwarów nad Krzną. Z relacji 27-latki wynikało, że została zaatakowana przez rowerzystę. Mężczyzna szarpał kobietę za ubranie, a później uderzył ją kilkakrotnie pięścią w głowę. Mimo że młoda kobieta przewróciła się na ziemię, agresywny mężczyzna w dalszym ciągu ją bił.

Sprawca następnie wsiadł na rowerem i odjechał w kierunku miasta. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kiedy policjanci ustalali okoliczności tego zdarzenia, otrzymali zgłoszenie o kolejnym ataku na kobietę. Tym razem na ul. Orzeszkowej. Ze zgłoszenia wynikało, że przechodzący w pobliżu bloku mężczyzna zranił kobietę.

Jak wstępnie ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w momencie, kiedy 72-letnia łukowianka myła okna w piwnicy budynku. Przechodzący w pobliżu mężczyzna kilkukrotnie ostrym narzędziem zadał jej ciosy, a później poszedł w kierunku torów kolejowych. Ranna kobieta poprosiła o pomoc swoich sąsiadów, ci wezwali karetkę pogotowia.

Łukowscy kryminalni i policjanci z dochodzeniówki, a także pozostali policjanci pełniący tego dnia służbę przystąpili do poszukiwań sprawcy tych czynów. Przed godziną 15 funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego łukowianina, który może mieć związek ze tymi zdarzeniami. Dzisiaj zaplanowano szereg kolejnych czynności w tych sprawach.

(fot. Policja Łuków)

5 komentarzy

 1. Patrzcie do czego zmuszają człowieka nieżyciowe przepisy…
  Niby XXI w. (dla niekumatych, słownie: dwudziesty pierwszy wiek), a w Polsce jak w jakimś średniowieczu, w użyciu noże, siekiery, maczugi…
  Zupełnie niehumanitarne podejście do bliźniego swego…

 2. Och katolicy a gorsi od muzułmanów .U Arabów już mniejsza dzicz i empatia.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Masz rację, tą „gorszość” katolicy mają zawartą w tzw. katolickich korzeniach kultury ( o czym swego czasu powiadamiał świat pan prezydent Duda)
   Przypominam tu sady kapturowe „świętej Inkwizycji, palenie na stosach czarownic i i co bardziej uczonych, wszystkie krucjaty i wojny krzyżowe…
   Oczywiście w wolnych chwilach modlili się do Boga, a ten niewzruszony przyglądał się draństwu, nawet zbrodniom w Aushwitz, czy obecnie w Ukrainie.

  • Skąd wiesz, że katolik, skąd wiesz że w ogóle Polak, to że napisali łukowianin nie świadczy o jego pochodzeniu, gdzie się urodził, jakiej jest nacji czy wyznania, a no tak zapomniałem jesteś wróżbitą. 🙂 Lepiej podaj mi zwycięską szóstkę w totka.