Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pod prąd na jednym z lubelskich skrzyżowań (zdjęcia)

Dzisiaj w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z ul. Ducha osoba kierująca renaultem wjechała pod prąd. Zdarzenie udokumentował nasz Czytelnik.

Do zdarzenia doszło w środę rano na skrzyżowaniu ul. Ducha z al. Solidarności w Lublinie. Osoba kierująca pojazdem osobowym marki Renault wjechała na skrzyżowaniu pod prąd.

Na szczęście w porę zorientowała się, że znalazła się na niewłaściwym pasie ruchu i nie kontynuowała jazdy. Zatrzymała się, a następnie zawróciła.

Niestety tego typu zachowanie na drodze może być przyczyną groźnego w skutkach wypadku drogowego.

Pod prąd na jednym z lubelskich skrzyżowań (zdjęcia)

Pod prąd na jednym z lubelskich skrzyżowań (zdjęcia)

(fot. nadesłane Norbert)

20 komentarzy

 1. Baba blondynka …. takie zamotanie że prawko do zabrania … Widziałem na własne oczy … Popełniła błędy kosmiczne a dzięki przytomności innych ludzi nie doszło do tragedii

  • Każdy widzi babę w samochodzie i wiadomo. Bezużyteczność kobiet za kółkiem doszła już do takiego momentu że jak widzi się taką robiącą skrajne głupoty na drodze to tylko machnie się ręką w geście-norma. Takich jak ona są tysiące i setki.

   • A co powiesz o facecie dla którego zakaz wjazdu to tylko kolorowy rysunek nic nie znaczący? Z tyłu Południowej taki postawili a gościu jeszcze się dziwnie patrzy bo mu prawidłowo jadący nie chce zjechać.

    • Nie dziwi nic. Od kilku lat na Jasnej , Ogrodowej, Zielonej i wielu innych uliczkach w centrum rowerzysci mają prawo jeździć w obu kierunkach (dla samochdów są to drogi jednokierunkowe), a jeżdzący na pamięć kierowcy dalej wykrzykują ze nie wolno. Nie wolno to IM, a to ich BOLI, zazdroszczą czy co. Zapraszamy na rower , swiat z pozycji roweru jest piękniejszy, czujesz wiecej , zauważasz wiecej.

   • „Bezużyteczność kobiet za kółkiem” co robisz za kierownicą w takim razie, tobie wolno innym nie? Tylko nie pisz, że jesteś w czymś lepsza od pozostałych bo nikt w to nie uwierzy.

 2. A bo narobili tych durnych skrzyżowań, idzie się pogubić.
  U nich w Zawieprzycach tak nie ma i się cielątko pogubiło.

 3. to tylko miasto inspiracji, nie można ciągle robić wszystkiego właściwie.

 4. Znowu świdnik przyjechał do miasta i nie ogarnia skrzyżowań xaxaxaxa

 5. Każdorazowo w takich przypadkach powinni kierować takiego „szofera” na ponowny egzamin, ba egzamin, kurs od początku

  • A w czym takie wykroczenie (nie zastosowania się do nakazu jazdy z prawej strony znaku) jest gorsze od omijania na PdP, wyprzedzania rowerzysty na gazetę, czy jazdy ze znacznym przekroczeniem prędkości dopuszczalnej?
   Sami mistrzowie kierownicy się znaleźli! Połowa nie potrafi prawidłowo zaparkować, 80% nie wie jak jeździć w strefie dróg równorzędnych, 90% z nich uważa, że można przejeżdżać na żółtym, a 95% z nich jeździ rowerami po chodnikach.
   Innymi słowy. Głupek poucza głupka, a zarazem oboje myślą, że są najmądrzejsi i nieomylni.

   „Niestety tego typu zachowanie na drodze może być przyczyną groźnego w skutkach wypadku drogowego.” – co to za farmazony? Wiele zachowań w ruchu może być przyczyną groźnego w skutkach wypadku drogowego, ale w tym przypadku mogło się skończyć co najwyżej delikatną kolizją. Rondo (z ustąp z każdej strony). Niewielkie prędkości. Wzmożona koncentracja u większości kierujących, jak to na rondach. Nic tutaj nadzwyczaj niebezpiecznego się nie wydarzyło, a piszecie jak gdyby kierująca 30km jechała pod prąd autostradą.

   • Nie jest moim celem przesadne bronienie bohatera filmu, ale codziennie jestem świadkiem kilku (czasem więcej) dużo groźniejszych sytuacji w ruchu, wiele pewnie zarejestrowanych na kamerach. One nie trafiają na portal.
    A nasze forum zachowują się jak zakład karny podczas przyjęcia nowego osadzone skazanego za pobicie dziecka.
    Gwałciciele, mordercy, złodzieje i inni temu podobni pokazują swoje oburzenie, potępienie, nienawiść do osoby o takim samym (porównywalnym, albo nawet mniejszym) poziomie zdemoralizowania i degeneracji.
    Tfu z taką hipokryzja. Porzygać się można pod co drugim artykułem z tego powodu.

    • Pabloo(oryginał)

     Pisząc „nasze forum” sugerujesz, że jesteś jego współwłaścicielem ?

 6. Z tymi strzałkami można się pogubić, a ta była ustawiona pod wiatr. Na Krwiodawców jest tyle strzałek a żadna nie aktywna. Już mnie szyja boli od patrzenia- niby światła, pierwszeństwo, a człowiek sprawdza, czy co nie jedzie, czy co nie leży, czy droga istnieje.

  • Bo to widzisz , w naszym krajau tak to jest , kto wcześniej wstaje ten rządzi .Jeden drugiego poprawia a na końcu powstaje wielki cyrk.

 7. A na rondzie koło Gali przebudowali skrzyżowanie i zapomnieli o strzałce i stoi kilometrowa kolejka jadący od strony Męczenników Majdanka.
  Może ktoś się zainteresuje tym aby upłynnić ruch i zamontuje malutką zieloną strzałeczkę do jazdy w Unii Lubelskiej

  • Dodaj że stoi na Buspasie i czeka na mandaty. Strzałki nie będzie ponieważ to nakaz odgórny z Komendy Głównej.Niedługo będą likwidować drogi bo też stwarzają zagrożenie.

 8. A w zamian pobudują drogi rowerowe i będziemy dymać rikszami jak za okupacji bo przecież średnio zarabiającego polaka na nowego elektryka prędko stać nie będzie a trzeba iść z duchem ekologi 🙂

 9. Do Frania.
  Nikt nikogo nie obraża. Niestety powinna być większa selekcja w ośrodkach egzaminacyjnych. Jak ktoś zdaje egzamin za którymś albo jeszcze gorzej którymś naście razie to się mówi, ze uwziął się egzaminator albo chcą wyciągnąć kasę.
  A może taka osoba nie nadaje się na kierowcę i nie powinna w ogóle zdać takiego egzaminu. Uważam, ze wtedy będzie mniej takich sytuacji. Taka zasada. Jestem w czymś dobry to to robię. Nie znam się lub nie potrafię to nie ruszam.
  Zrobiłem samochodem ponad milion kilometrów. Nie mówię, że jestem święty. Ale taka sytuacja nie przytrafiła mi się nigdy. Czytam oznakowania i znaki.
  Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.
  Aron…

 10. Szkoda że bez dzwona, moge dac tylko 0/10.