690 680 960

Pociąg specjalny z uchodźcami ze Lwowa (zdjęcia)

W czwartek wieczorem na hrubieszowskiej stacji LHS pojawił się specjalny pociąg z uchodźcami ze Lwowa. Przyjechało nim do Polski ponad tysiąc osób. Na miejscu wiele służb i wolontariuszy dbało o bezpieczeństwo podróżnych.

W miniony czwartek w godzinach wieczornych na stację LHS w Hrubieszowie przyjechał specjalny pociąg wiozący uchodźców ze Lwowa. Łącznie znajdowało się w nim ponad tysiąc osób, które uciekły z terenów zagrożonych wojną.

Na stacji LHS wiele godzin pracowały służby oraz wolontariusze, aby zadbać o bezpieczeństwo i zapewnić podstawowe potrzeby uchodźców, rozdając chociażby ciepłą zupę, herbatę i służąc pomocą jak tylko najlepiej potrafią.

– Kilkuset podróżnych wysiadło na stacji w Hrubieszowie, gdzie otrzymali niezbędną pomoc. Na wielu uchodźców uciekających przed wojną czekały już rodziny i znajomi, którzy przyjechali z terenu całej Polski, aby zabrać ich do siebie w bezpieczne miejsce. Następnie pociąg odjechał dalej przez Kraków w kierunku Olkusza – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

(fot. Policja Hrubieszów)

19 komentarzy

 1. Co wy macie z tym „Polskim Ładem”?
  Przecież było to przygotowane na normalne warunki.
  By ten program mógł zacząć przynosić plony, musi zostać wprowadzony, i musi zacząć działać, a warunki powinny być normalne i stabilne.
  Sama Moni widzisz że nie ma warunków, by spodziewać się plonów.
  (Covid, spowodowana wojną na Ukrainie recesja, pomoc humanitarna, czyli polskie dobra materialne i waluta wysyłana za granicę zubaża wartość majątku państwa. Cena ropy na światowych rynkach, kręcenie kurkami od gazu przez tego psychola – putina).
  Tyle jest nieprzewidywalnych spraw, a Tobie tylko zyski i fajne życie w głowie, bo mamusia powiedziała Ci że jesteś tego warta!
  Mało tego! Jeżeli nie dostaniesz od PISu tego co Ci się należy i co rząd Ci obiecał, to tym wszystkim obciążysz Polski Rząd. Mój Rząd.
  Apeluje do Ciebie o odrobinę wyrozumiałości. (Naturalnie jeżeli jesteś uczciwym człowiekiem).

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas