Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany wjechał w znak, porzucił pojazd i uciekł. Udało się go zatrzymać

Na jednej z ulic Dęblina pijany kierujący renaultem wjechał w znak, a następnie porzucił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Daleko jednak nie uciekł, bo szybko został zatrzymany przez policjantów. 31-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, wkrótce stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13 na ul. 15 PP Wilków w Dęblinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca pojazdu osobowego marki Renault wypadł z jezdni na pas zieleni i uderzył w znak drogowy, a następnie porzucił auto i uciekł z miejsca zdarzenia.

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Krótko od zaistnienia kolizji, obok miejsca zdarzenia przejeżdżał będący na wolnym policjant dęblińskiego komisariatu. Po przejechaniu kilkuset metrów w rejonie targowiska zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę pod widocznym działaniem alkoholu. Mężczyzna odpowiadał rysopisowi sprawcy kolizji.

Mundurowi zatrzymali go i wylegitymowali. Jak się okazało, był to właściciel pojazdu biorącego udział w kolizji. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 31-latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. 31-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

Kierujący renaultem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą w wymiarze do 2 lat pozbawienia wolności

(fot. Policja Dęblin)

3 komentarze

  1. Dobrze, ze pijaczyna nie spowodowal zadnego wypadku. Znak to nie problem.

  2. Z dwoma promilami niełatwo jest prowadzić, a jeszcze trudniej szybko oddalać się z miejsca zdarzenia na własnych nogach??? Teraz dobrze by mu zrobiło 200 dni odsiadki.

  3. i co dają drakońskie zaostrzenia prawa przez Pinokia i Zero…. ? to nieuchronność nie wymiar kary dyscyplinuje społeczeństwo
    A tak ja już na pis i sp nie zagłosuję

Z kraju