Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany przyjechał do sklepu, w aucie było dziecko. Na szczęście zareagował świadek

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 49-latek z gminy Czemierniki, który w takim stanie kierował samochodem marki audi. Dzięki obywatelskiej postawie i informacji przekazanej funkcjonariuszom przez świadka został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 18.00. Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że do jednego ze sklepów na terenie Czemiernik przyjechał samochodem osobowym marki Audi 80 mężczyzna, którego zachowanie wzbudziło podejrzenia świadka.

– Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce interwencji potwierdzili zgłoszenie, a tym samym przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Okazał się, że 49-latek, mieszkaniec gminy Czemierniki kierował autem będąc kompletnie pijanym. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził dwoje pasażerów, 40-letnią kobietę i jej 10-letniego syna – informuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Za swoje zachowanie 49-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

8 komentarzy

 1. Na uwage zasluguje prawidlowe uzycie imieslowow przez pana milicjanta. Mala rzecz, a jakze uatrakcyjnie te krotka notatke i jak wiele radosci przysparza nam, czytelnikom!

 2. same zabytki na tym foto

 3. chłop ze Spiczyna

  Do Tyvi, w Czemiernikach takie fury to luksus, same klasyki.

 4. Kierowcy audi powinni wybaczyć, marka zobowiązuje.

 5. Do pudła miecia ś wsiórskiego

 6. Ch.m będzie ch.m.m, na wieki wieków amen

 7. Ja kupuję na weekend więcej żeby nie jeździć, szkoda wachy

  Dlatego na tym Świecie jest tak strasznie. Ale ameba, współczuję rodzinie, być może nie miały wpływu, po prostu się bali, tatusia, męża, Wypity i kat, oprawca mu się włączył. Albo zwyczajnie, kto z kim przystaje ….
  Jak widzę lub słyszę o tym bezmiarze ludzkiej głupoty, to ukryty plan Billa Gatesa zaczyna nabierać sensu.

Dodaj komentarz

Z kraju