Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany obywatel Białorusi próbował ciężarówką przekroczyć granicę. Chciał wręczyć łapówkę

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie obywatel Białorusi, który chciał ciężarówką przekroczyć granicę w Kukurykach. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej.

Funkcjonariusz straży granicznej w Kukurykach zatrzymał na przejściu granicznym, na kierunku wjazdowym do kraju, kierowcę samochodu ciężarowego od którego wyczuł woń alkoholu.

Podejrzewając, iż kierowca może być pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalsze prowadzenie pojazdu. Jak się okazało po badaniu alkomatem, obywatel Białorusi miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Co więcej, mężczyzna w trakcie prowadzonych wobec niego czynności, próbował wręczyć funkcjonariuszowi banknot o nominale 100 euro, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Funkcjonariusz, poinformował osobę, iż zostaje ona zatrzymana, a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Za próbę korupcji funkcjonariusza mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat

(fot. NOSG)

5 komentarzy

  1. to idioci na bialorusi zrobili mu przysluge ze go wposcili do polski

    • Przecież go nie wpuścili, chociaż z tego co jest napisane w artykule to cholera go wie do jakiego kraju chciał wjechać – „na kierunku wjazdowym do kraju”. Jeśli zatrzymali go polscy funkcjonariusze to wynikało by, że chciał wjechać do Polski, jeśli by wyjeżdżał z Polski to sprawdzali by go Białorusini.

  2. 100 euro? Ibtak go deportujo i nic mu niezrobjo