Pijany nauczyciel prowadził lekcje. Otrzymał naganę

W szkole w Łukowie zajęcia prowadził pijany nauczyciel. Jego „nieświeży” oddech był jednak na tyle charakterystyczny, że powiadomiono policję. Mężczyzna dostał naganę.

O tym, że w łukowskiej szkole może znajdować się nauczyciel pod wpływem alkoholu, policja została powiadomiona przez jednego z mieszkańców miasta. Najprawdopodobniej podczas kontaktu z mężczyzna, wyczuł on od niego charakterystyczną woń. Gdy na miejsce przyjechała policja, nauczyciel właśnie prowadził kolejną lekcję z uczniami.

Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik ten został przekazany także dyrekcji szkoły. Funkcjonariusze za podjęcie przez nauczyciela w stanie nietrzeźwości czynności zawodowych, nałożyli na niego mandat karny.

Z kolei dyrektor szkoły ukarał mężczyznę naganą. Jednak może to nie być koniec jego problemów, gdyż o całym zdarzeniu powiadomiony został również Rzecznik Dyscyplinarny Nauczycieli przy wojewodzie Lubelskim. Postępowanie może doprowadzić do jego zwolnienia.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelniczki. DZIĘKUJEMY!

(fot. lublin112)
2015-10-02 18:40:56

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Jaja dyrektor tej szkoły sobie robi? Jaka nagana; zwolnienie dyscyplinarne! Tylu nauczycieli straciło pracę, że z zatrudnieniem lepszego, na miejsce pijaka, nie będzie miał problemu. KUMOTERSTWO w Łukowie. Czyje POparcie ma moczymorda i dyrektor szkoły? Gratuluję rodzicom, których dzieci uczą się w tej szkole. Skoro nauczyciel może uczyć pod wpływem alkoholu to i jazda na bani jest dozwolona. Świetne wzorce przekazuje placówka dydaktyczna. Gratuluję Kuratorium i Wojewodzie. Wszyscy z jednego namaszczenia partyjnego.

 2. Jaką opcje polityczną reprezentuje dyrektor tej szkoły. Niech napisze to pociąga za sznurki w Lukowie.

 3. Ciekawy jestem jak potoczyły się losy Sz.P. dyrektora Leszka Łepika z Płoskiego pod ZamościemZ niecierpliwością czekam na komentarze TTT,compi,qwerty.

 4. powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie tego samego dnia !!! to ma być nauczyciel ? a pan dyrektor naganę nakłada śmiech co za szkoła ???????????????

 5. Powiedzieli ci, którzy nie piją, bez przesady, człowiek to człowiek, ten ten to w dodatku polak, co to dla niego jeden promil? jakie niby można szkody wyrządzić młodzieży będąc pod wpływem? Nie wziął wolnego, widocznie mu zależało na poprowadzeniu lekcji, szkoda że redakcja nie napisała czy takie wypadki zdarzały się wcześniej. Niech jeszcze najlepiej zdejmą z lektur Gombrowicza, Witkacego, Słowackiego, bo przecież pili i używali narkotyków, bądźmy konsekwentni. Pozbawmy najmłodsze pokolenie wrażliwych autorytetów, niech rządzą tylko ci, którzy nie dają sie upupić innym i wysysają krew jak pijawki z biednych. Pozdrawiam

 6. kto jest bez winy niech pierwszy żuci kamień ilu z nas zdarzyło się na kacu przyjść do pracy zaznaczam że mi już b dawno ale zdarzyło

  • Co ty? Budowę porównujesz do szkoły? Takiś móndry to połóż się na stole operacyjnym niech najeba.. chirurg ci operację zrobi. Alkoholicy się odezwali i bronią uzależnionego kolegę. Widocznie takie wspaniałe wzorce przekazała wam szkoła lub rodzice. Tylko pogratulować skoro nie widzicie w tym nic złego.

   • Porównaj mi zło wyrządzone przez pijanego chirurga do tego nauczycielskiego, proszę.

    • Od alkoholu straciłaś już zdolność oceny czegokolwiek. Pijanego nauczyciela żaden uczeń nie szanuje i to co on przekazuje ma gdzieś. Tatuś przyjdzie z flaszką i promocję do następnej klasy załatwi. Póżniej czytamy, że pijany nastolatek kogoś zabił, spowodował wypadek jadąc samochodem itd. Tego nauczył się w szkole, przyzwolenia bycia pijanym nawet w pracy, bez konsekwencji. Pijany chirurg stracił by prawo wykonywania zawodu za popełniony błąd. A jakie grożą konsekwencje za popełnione błędy wychowawcze i ich pózniejsze skutki pijanemu nauczycielowi? Żadne

 7. Ok, racja, nikt tu nie mówi żeby notorycznie pić alkohol i przychodzić do pracy, ale moim zdaniem to jest zbyt surowa kara dla nauczyciela, aresztowanie przez policje po prostu umniejsza jego autorytet w oczach młodzieży i jest nieadekwatne do czynu. Uczniowie szanują nauczycieli za to, jak im przekazują wiedzę, za pasję którą wkładają w ich wychowanie. Wolę żeby nauczyciel przychodził podpity niż żeby nudno prowadził lekcje. Ten zamimast zafundować dzieciakom kolejna lekcje wychowawczą, albo oglądanie wfu na trybunach wybrał mniejsze zło. Ma paani jakieś dowody na to, że nauczyciel przyjmuje łapówki? w życiu się nie spotkałam z takim zjawiskiem w szkole, jest to NIEMOŻLIWE. Klasa, grono pedagogiczne nie zaakceptowałoby czegoś takiego, znając predyspozycje swych kolegów/podopiekunów. Współczuje Pani tego okropnego trzeźwego myślenia, które jak błoto oblepia i zniekształca pani myśli i widzenie, czyniąc z byle człowieka, coś co najlepiej byłoby poddać eugenice. Zresztą: czy on wymachiwał nożem, prowadził samochód tudzież kogoś zwyzywał?

  • Wszyscy, którzy tak bronią biednego nauczyciela, nie wiedzą, co robią. Ten pan jest znanym w Łukowie bawidamkiem i pijakiem. Pod wpływem to on prowadził pewnie większość lekccji i dyrektorka o tym dobrze wiedziała. Aż dziwne, że tak długo nikt nie zawiadamiał policji.

 8. Wszyscy wiemy, że na pewno nauczania jest więc taka ogromna odpowiedzialność następnie wybierając jedną i przypisanie ich jest ważne. Tutaj możemy zapewnić Państwu sposoby, aby wybrać najlepszy nauczyciel. Dołącz Preply nauczyciel http://preply.com/pl/

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem