Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany mężczyzna kierował ciągnikiem, próbował przekupić policjanta. Teraz dostanie trzeci zakaz prowadzenia pojazdów?

Ma już dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, ale nie przeszkadzają mu one w dalszym kierowaniu pojazdami w stanie nietrzeźwości. Tym razem 37-latek wsiadł za kierownicę ciągnika mając w organizmie 3,5 promila alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w piątek po południu w miejscowości Leśna Podlaska w powiecie bialskim. Policjant będący poza służbą przed godziną 15 zauważył mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym. Wykonywane przez niego manewry wskazywały, że może znajdować pod wpływem alkoholu. Dodatkowo wjeżdżając na teren stacji uderzył ciągnikiem w ogrodzenie posesji.

Wspólnie ze świadkiem zdarzenia policjant zatrzymał kierującego ciągnikiem i powiadomił o wszystkim dyżurnego. Policjanci janowskiego komisariatu potwierdzili tożsamość kierowcy ursusa. Okazało się, że jest to 37-letni mieszkaniec gminy Konstantynów. Badanie trzeźwości wykonane przez mundurowych wykazało w jego organizmie 3,5 promila alkoholu. Na koncie mężczyzny figurują dwa bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W trakcie prowadzonych czynności, 37-latek próbował zakończyć sprawę „po swojemu”. Mężczyzna podejrzany jest o próbę wręczenia policjantowi pieniędzy za zakończenie interwencji bez konsekwencji. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast ciągnik trafił na parking strzeżony. W weekend mężczyzna usłyszał zarzuty w bialskiej prokuraturze. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

12 komentarzy

 1. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji (d. Lublin)

  Wybaczcie mu, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu, wyraźnie za mało dawał…
  Jak to mówią: pijany i głupi…

 2. Typowy bezmyślny wieśniak- do czas aż kogoś zabije i pójdzie siedzieć.

  • A zanim to zrobi, uzbiera z 10 dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Takie to nasze bezsilne polskie prawo, z którego można się w zasadzie jedynie śmiać.

 3. Za 3,5 promila powinien od razu posiedzieć 350 dni, tak z taryfikatora, który trzeba wprowadzić. Przynajmniej przez taki czas, owe „aktywne zakazy” byłyby istotnie aktywne, a i odwyk też miałby niezły.

 4. Bezpieczne drogi wg morawieckiego czyli kolekcja zakazów , brawoooooooooooooooooo

  buhahahahahahaha

 5. a jaka jest nagroda jak bedzie 5 zakaz??

 6. Za dziesięć zakazów ma być ręta do końca życia.

 7. „Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności” Wymiar sprawiedliwości grozi mu co najwyżej PALCEM. Tworzenie przepisów prawa, które nie mogą być egzekwowane to kpina i demoralizacja. Ludzie żyją w przekonaniu, że prawo sobie, życie sobie. Od stuleci się powtarza, że nie jest ważna wysokość kar tylko ich NIEUCHRONNOŚĆ. No ale partia która zapowiadała naprawę systemu sprawiedliwości, chciała tylko usunąć niewygodnych sędziów i prokuratorów (za co właśnie płacimy wszyscy). I wprowadziła jeszcze większy bałagan.

  • Antek to właśnie nieusunięta kasta takie wyroki wydaje, a ma poparcie w unijnych instytucjach. To właśnie za rządów PO wyrosła nadzwyczajna kasta, tórej nikt nie może usunąć

 8. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Pamiętajcie; w Polsce nie siedzi tylko ten, kto kto ma czym zapłacić „komu trzeba”.

 9. A jak będzie miał 10 zakazów jazdy to też będzie jeździł. Bo co mu zrobią jak do tej pory nic mu nie zrobili.

Wiadomości z info112