690 680 960

Oszuści dzwonili do mieszkańców Lublina. 57-latka zostawiła im pod koszem na śmieci 40 tys. złotych

Mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustów metodą „na policjanta CBŚP”. Kobieta, myśląc, że pomaga funkcjonariuszom, zostawiła pod koszem na śmieci 40 tysięcy złotych.

W poniedziałek do VII Komisariatu Policji zgłosiła się mieszkanka Lublina i przekazała, że kilka dni temu padła ofiarą oszustów. 57-latka relacjonowała, że zadzwonił do niej mężczyzna, który przedstawił się za policjanta CBŚP.

Fałszywy funkcjonariusz następnie poinformował mieszkankę Lublina o tym, że jest obserwowana przez organizację przestępczą i poprosił ją o pomoc w schwytaniu groźnych przestępców. W tym celu lublinianka miała przekazać posiadane oszczędności. Policjanci mieli wykorzystać gotówkę, podczas akcji zatrzymania oszustów.

Kobieta uwierzyła w historię opowiadaną przez oszusta i zgodnie z instrukcją pozostawiła pod koszem na śmieci kopertę z zawartością 40 tysięcy złotych. Dopiero gdy emocje opadły, zorientowała się, że padłą ofiarą przestępstwa. Policjanci poszukują przestępców i przypominają, że oszuści podają się za różne osoby np. członków rodziny, przedstawicieli różnych instytucji lub osoby pełniące funkcję publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym, weryfikujmy uzyskane od nich informacje. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy.

(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

 1. Rozumiem – chociaż nie do końca – osoby w wieku 77 , 87 lat, ale 57 to dla mnie szok. Ciekawe kto informuje tych cwaniaczków, że tacy trochę przymuleni umysłowo mają kasę. Bank, ZUS – jak ktoś ma rentę, krewni, znajomi bo ktoś musi.

 2. pozbawić praw wyborczych

 3. Z banku idzie info dla złodzieja ile kto ma sary na koncie.

 4. A tak na marginesie, to skąd oni wiedzą że ci naiwniacy mają forsę.

 5. Może mają dane ze szpitala? Porażenie mózgowe jak nic, bo jak to inaczej można wytłumaczyć. Kobieta lat 57 daje ot tak oszustom 40 tys PLN

 6. babka nie mogła spytać dlaczego moją kasą łapiemy gościa a nie państwowymi 😀

 7. JELENIE W CENIE!!!!

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas