Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierował skradzionym pojazdem, nie miał uprawnień. Zatrzymał go świadek

Kierujący skodą 26-latek był nietrzeźwy. Co więcej mężczyzna nie posiadał uprawnień. Jak się okazało kierował skradzionym autem. Dzięki reakcji świadka został zatrzymany. Wkrótce sąd oceni postępowanie 26-latka.

W minioną niedzielę świadek poinformował opolskich policjantów, że zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę kierującego skodą. Wsiadł do jego samochodu i zabrał nieodpowiedzialnemu 26-latkowi kluczyki. Na miejscu interweniował policyjny patrol.

– Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec gminy Opole Lubelskie ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się że skoda, którą kierował, była kradziona, a 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. W związku z powyższym został zatrzymany w opolskiej jednostce. Wczoraj 26-latek usłyszał łącznie dwa zarzuty: kierowania pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu jak również kradzieży pojazdu, którym kierował – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Wkrótce za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na pochwałę zasługuje postawa świadka, który widząc nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, zareagował.

– Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, są często sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Policjanci apelują o rozsądek! Jeżeli pijesz, nigdy nie wsiadaj „za kierownicę” – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

6 komentarzy

  1. Ma szczęście, że nie kierował rowerem bez dzwonka. Już by siedział.

  2. Bać powską patologię! Pilnujmy sprawy bo poszuści swego będą bronić

  3. Najlepsza jest końcówka. Bo jeżeli policjanci roznoszą odblaski po szkołach, albo mandatują pieszych za przejście przez ulicę, która powinna być strefą zamieszkania, to nic dziwnego, że pozostaje apelowanie, by nie kierować pojazdami po pijaku.
    To samo z fotoradarami. Zamiast postawić fotoradar, to 2 policjantów bez sensu wykonuje prace, którą wykonałaby maszyna.

  4. I cyk konfiskata samochodu. Właściciela ustali się później.

  5. tepic idiotow

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport