Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Lublina z tytułem „Samorządowca Kadencji”

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk otrzymał tytuł „Samorządowca Kadencji” w konkursie organizowanym przez Portal Samorządowy. W gronie laureatów znalazł się wspólnie z prezydentem Warszawy – Rafałem Trzaskowskim oraz prezydentem Gdyni – Wojciechem Szczurkiem. Włodarzy wyróżniono spośród 15 nominowanych do nagrody prezydentów miast.

– Dzięki wspólnej pracy na rzecz naszego miasta, jego mieszkanek i mieszkańców, Lublin jest na stabilnej ścieżce rozwoju. Dzisiaj jest nowoczesną metropolią, przyjazną do życia i pracy oraz ważnym, międzynarodowym ośrodkiem akademickim. Ostatnie pięć lat przyniosły również nieoczekiwane wyzwania, takie jak pandemia koronawirusa czy wojna w Ukrainie. Udowodniliśmy jednak, że w sytuacjach kryzysowych potrafimy wspólnie działać na rzecz innych. To był także trudny czas pod kątem kondycji finansowej samorządów. Mimo to, utrzymaliśmy przyjęty od lat kierunek zmian i zrealizowaliśmy zaplanowane inwestycje. Razem z mieszkankami i mieszkańcami budujemy dla przyszłych pokoleń miasto ich marzeń. Bardzo dziękuję za przyznane wyróżnienie, to nasz wspólny sukces, z którego możemy być dumni – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

70 liderów w konkursie

Do konkursu nominowano 70 lokalnych liderów. O tytuł „Samorządowca Kadencji” walczyło 5 marszałków, 10 starostów, 15 prezydentów miast, 15 wójtów i burmistrzów oraz 25 radnych. Kandydatów do nagrody wskazali członkowie kapituły, w której skład weszli przedstawiciele samorządowych związków i stowarzyszeń oraz instytucji i fundacji wspierających samorządy, a także byli samorządowcy.

Celem konkursu „Samorządowiec Kadencji” jest wybór i nagrodzenie liderów samorządowców wszystkich szczebli jednostek samorządu terytorialnego, którzy dzięki mądrym i odważnym decyzjom, sprawnemu zarządzaniu przyczyniają się do rozwoju swoich gmin, powiatów i województw.

Symboliczne uhonorowanie

Jak piszą organizatorzy: „Dobiega końca wyjątkowa kadencja samorządowa (…). Chcieliśmy na jej koniec symbolicznie uhonorować ludzi, którzy nie tylko związali życie z samorządem, ale też aktywnie w nim w tym czasie działali, mimo trudnych warunków, pandemii i napaści Rosji na Ukrainę, zmienili swoje małe ojczyzny na lepsze. To osoby, które zasługują na najwyższe laury i jako Portal Samorządowy mamy ogromną przyjemność podziękować im tą nagrodą”.

Pomysłodawcą konkursu i koordynatorem prac kapituły z ramienia organizatora jest Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów PortalSamorzadowy.pl, WNP.PL oraz PulsHR.pl.

(Źródło: UM Lublin)

45 komentarzy

 1. Stawiam orzechy , że kładka nad ul Filaretów będzie robiona 15 miesięcy.

 2. to za te dziurawe miejsce drogi ?

  • Przecież swoim samochodem nie jeździ, czasu w korkach też nie marnuje, bo ma kierowcę. Takie rzeczy jak dziury i korki go nie dotyczą, więc nie interesują. My przy urnie możemy mu pokazać, że nas tak.

 3. Dlatego wzorem wypasacza kóz będziemy mieli ekologiczne kosiarki a wówczas to będą nagrody. Tylko żeby te kosiarki nie pozdychały jak pożarte będą butelki i puszki. Trochę obciach za takie wyróżnienie ale pycha kroczy przed…

 4. Cóż, Gdańsk bywa nazywany polskim Palermo, ale nie ze względu na nadmorskie położenie, raczej przez mafię, która tam rządzi. A za co nagrodę dostał Piękny Rafaello? Za pompowanie ścieków do Wisły, czy za rozpoczęcie budowy linii komunikacji bez upewnienia się, że wszystkie grunty po drodze należą do miasta? Gorzej, jak Owad będzie chciał mu dorównać i także w Lublinie ustanowi strefy no go dla bieda samochodów. Do kompletu brakuje jeszcze plat formersa Sutryka z Wrocławia, kto ciekaw niech wygugla jego wyczyny.

 5. PO to dno

 6. Robią sobie kółka wzajemnej adoracji i dają nawzajem nagrody żeby się potem szczycić przed plebsem.

 7. Patologia znów wybierze peło

 8. Buhahahaha

 9. Za co dostał ?? Bo Ukraińców zatrudnia w urzędzie? To niech jedzie do Lwowa miasta partnerskiego Lublina i zobaczymy czy go zatrudnią….

 10. Jakże mogło być inaczej jak jedyny i olbrzymi związek zawodowy POpiera go od lat.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112