Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany jechał rowerem drogą ekspresową

Policjanci zatrzymali na drodze ekspresowej S19 pijanego rowerzystę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczył mundurowym, że pomylił drogi i wjechał na trasę szybkiego ruchu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 13.00 na terenie powiatu janowskiego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie o rowerzyście poruszającym się drogą ekspresową S19.

Na miejsce natychmiast udał się partol ruchu drogowego. Mundurowi zatrzymali rowerzystę, który trasą szybkiego ruchu jechał w kierunku Rzeszowa. Jak się okazało 64-latek pomylił kierunki i przez przypadek wjechał na drogę S19.

Policjanci przebadali rowerzystę i jak się okazało miał on w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. 64-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

PRZECZYTAJ

Pożar budynków gospodarczych w Suchowoli. Kilka zastępów straży pożarnej w akcji (zdjęcia)

15 komentarzy

 1. jednego Frania mniej , niech składa o ułaskawienie zostanie politycznym PIS następny więzień polityczny

  • Ferdek wcale nie taki kiepski

   Nie ma szans na ułaskawienie. Pan prezydent ułaskawia tylko pisowskich złodziei, a nawet serdecznie przytula, a może jak kamery przestaną nagrywać to klęka (jak to ma we zwyczaju) i przeprasza za „polityczną” traumę.

 2. On przynajmniej pilnował swojego pojazdu, nie to co rolnicy, którzy wydelegowali swoje traktory do blokowania drogi a sami protestują z domów.

 3. Może jeden z protestujących odstawił ciągnik na protest i wracał do chałupy.

 4. Henryk Sienkiewicz

  też miałem skojarzenia że to Franio

  • Ja bym jechał ekspresówką pod prąd. Po pijaku, nocą, niesprawnym i nieoświetlonym rowerem marki aŁdi. A na głowie miałbym zamiast kasku – czapeczkę z daszkiem.

 5. Szkoda, że rowerzyście nie mogą jeździć po autostradach i ekspresówkach.

  • noo i szkoda, że rowerzyści nie mogą jeździć po chodnikach. Za to też powinno być 2500PLN mandatu.

 6. Za jazdę rowerem po pijaku jest 2500PLN mandatu, a za śmiertelne rozjechanie dostawczakiem, w biały dzień na deptaku kobiety dostaje się 3000PLN grzywny.

  • Ależ cię to boli.

   • Tak – boli mnie to. Uważam to za rażąco niesprawiedliwe. Kara powinna być proporcjonalna do winy i wyrządzonej szkody.

    • ja też uważam ,że jest niesprawieliwie ile dostaniesz za jazdę bez swiateł rowerem a autem ? ile za jazdę po chodniku ? i jakie są konsekwencje za jazdę po pijaku autem a rowerem ? jest sprawiedliwość ? i odległości przy omijaniu ? rowerami po lusterkach im wszystko wolno na czerwonym przez przejście …..

   • A drugi powód, że mnie to boli jest taki, że menel na rowerze zapłaci mandat i następnym razem wróci piechotą. A jak nie to dostanie kolejny mandat, bo policja zwróci na niego uwagę jak będzie jechał rowerem slalomem.
    Natomiast kierujący autami dostawczymi (ale nie tylko) nadal będą sobie jeździć po chodnikach, miejscach wyłączonych z ruchu pojazdów, pod cichym przyzwoleniem SM i Policji, która udaje, że nie widzi zagrożenia i wykroczenia w samochodach poruszających się w miejscach, w których nie powinny.

 7. Wiejski głupek. Zamiast mówić że jedzie na protest to by go jeszcze eskortowali.

Dodaj komentarz

Z kraju