Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany 19-latek dachował volkswagenem. Nie posiadał uprawnień do kierowania (zdjęcia)

Znane są szczegóły noworocznego zdarzenia drogowego na trasie Przytoczno – Michów. Nietrzeźwy 19-latek dachował tam pojazdem osobowym.

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok w Przytocznie w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdy osobowego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili na miejscu policjanci, 19-letni mieszkaniec gminy Michów kierując volkswagenem golfem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Po badaniu alkomatem okazało się, co było przyczyną zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Wkrótce młody mężczyzna stanie przed sądem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15; świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

Pijany 19-latek dachował volkswagenem. Nie posiadał uprawnień do kierowania (zdjęcia)

(fot. OSP KSRG Przytoczno)

14 komentarzy

  1. Szkoda trawy po wiejskiej wszy Szkoda ze nie zamienił na 2 koła

  2. Szkoda tej szpachli ze strucla – tak popękała, że nie da się położyć nowej warstwy bez obstukania z resztek poprzednich.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo