690 680 960

Po pijanemu wjechał w płot, zostawił pasażerów i uciekł

Zanim policjanci dojechali na miejsce zdarzenia, po drodze złapali pijanego kierowcę, który uciekał akurat w kierunku skąd nadjeżdżali. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nie udała się sobotnia przejażdżka ze znajomymi dla 22-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego. Około godz. 11:00 jadąc ulicą Wschodnią w Kąkolewnicy stracił on panowanie nad kierownicą. Audi którym kierował, zjechało na przeciwległy pas jezdni, wprost przed nadjeżdżające z naprzeciwka auto. Kierowca pojazdu usiłował jeszcze uniknąć zderzenia, jednak samochody otarły się o siebie.

Następnie audi wypadło z drogi i staranowało ogrodzenie pobliskiej posesji. Świadkowie po chwili dostrzegli, jak sprawca zdarzenia wysiada z pojazdu i ucieka pozostawiając jadących z nim pasażerów. Natychmiast powiadomiona została policja. Funkcjonariusze udając się na miejsce zdarzenia, otrzymali rysopis uciekiniera, oraz szczegóły jego ubioru. Funkcjonariusze drogówki po drodze zauważyli mężczyznę i po chwili go zatrzymali.

Jak się okazało, 22-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się, że to on kierował samochodem. W chwili kontroli nie posiadał przy sobie polisy OC. Pojazd nie miał również aktualnych badań technicznych. Jeden z pasażerów został przetransportowany do szpitala, na szczęście nie odniósł on większych obrażeń ciała.

(fot. IleDzisiaj)
2016-07-19 00:39:33

10 komentarzy

 1. Czy teraz tylko nietrzeźwych bedą spotykały wypadki ?

 2. Pasażerowie w takich sytuacjach również powinni podlegać karze – za współudział, bo nie wierzę, że nie wiedzieli o stanie kierowcy.

 3. sędzia (nie) sprawiedliwy

  niech szybciej wprowadzają surowsze kary, może to pomoże …………..

 4. Szkoda, że nie pozabijał kretynów, którzy wsiedli z pijanym do samochodu, zamiast wrzucić mu kluczyki do studzienki kanalizacyjnej. Nienawidzę pijaków.

 5. Tylko obligatoryjny 3 miesięczny areszt dla kierowcy z domieszką we krwi powyżej 0,5 promila. Po sprawdzeniu trzeżwości z radiowozu na dołek. Sąd biorąc pod uwagę pozostałe okoliczności zdarzenia ( kontrola, kolizja, wypadek, ucieczka, ofiary ) dołoży w/g obowiązującego prawa. Za czas oczekiwania w celi na sprawę, delikwent powinien obowiązkowo zapłacić za utrzymanie.

 6. Strażnik Texasu

  podnieść kary !!!! nie bawić się w żadne zawiasy, ciągle wypisują że „kierowcy grozić może do….” powinno się to odbywać bez sądu od razu Policja ma tabele na ile gościa zamknąć i koniec po co tu tworzyć sztuczne koszty i sprawy które się ciągną latami a pijaczyna się śmieje w twarz w sądzie.

  • w Texasie może i tak jest a u nas, nie wiem czy wiesz ale nie ma miejsc w wiezieniach…. wszedzie jest pelno

 7. Jak można wsiąść do samochodu wiedząc że kierowca jest pijany? 🙂 no jak? :)) jakim trzeba być bezmyślnym 🙂 a gińcie malo rozumni, selekcja naturalna, dla takich litości nie ma a pan od wymiaru sprawiedliwości nich w końcu weźmie się za te porządne kary dla tych idiotow 🙂

 8. zenujace :/ najgorsze jest to ze pijaki zbijaja badz wyrzadzaja szkody niewinnym ludziom zamiast sobie :/
  takich zadna sytuacja nie nauczy, ani prosba, ani grozba ani modlitwa

 9. W szoku był to uciekał.!!!.Hehe chciał ochłonąć ze 2 dni i by się stawił skruszony obywatel.
  Każdy ale to każdy kto zwiewa z miejsca wypadku z góry powinien odpowiadać za jadzę lub wypadek po alkoholu.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas