Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaprószenie ognia powodem pożaru kapliczki i domku letniskowego

W sobotę strażacy z Lubartowa dostali informacje o pożarze w gminie Uścimów. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w sobotę w miejscowości Rudka Starościańska w gminie Uścimów. Gdy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że płonie kapliczka oraz drewniany dom letniskowy. – Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 2 prądów gaśniczych na obiekty objęte pożarem. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeprowadzenia prac rozbiórkowych konstrukcji dachu – wyjaśnia st. kpt. Piotr Jabłoński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Na szczęście budynek był niezamieszkały. Dokładne przeszukanie pogorzeliska nie wykazało również, aby ktokolwiek znajdował się w środku. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej: 2 zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz zastępy OSP z Uścimowa, Ostrowa Lubelskiego i Nowej Jedlanki.

-Przypuszczalną przyczyna powstanie pożaru było zaprószenie ognia – dodaje st. kpt. Piotr Jabłoński.

Zaprószenie ognia powodem pożaru kapliczki i domku letniskowego

(fot. PSP Lubartów)
2016-07-19 00:05:06

2 komentarze

  1. To już teraz nawet na działkach rekreacyjnych obchodzi się miesięcznice.

  2. To nie jest przypadkiem teren, gdzie paręnaście lat temu była tam stanica młodzieżowa i salezjanie organizowali tam kolonie dla dzieci i młodzieży? Już te paręnaście lat temu jakiś dureń podpalił tam domki i niedługo potem przestano organizować kolonie w tym miejscu. Komu przeszkadza ten teren?

Wiadomości z info112