690 680 960

Jest pierwszy przetarg na autostradę w naszym województwie

Ogłoszony został przetarg na wykonanie koncepcji programowej dla przyszłej autostrady A2 w naszym regionie. Chodzi o odcinek od Siedlec do węzła Cicibór koło Białej Podlaskiej.

Budowa pierwszej w naszym województwie autostrady wchodzi w kolejny etap przygotowań. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła bowiem przetarg, w którym poszukuje wykonawcy, który stworzy koncepcję programową dla 64 km odcinka od końca obwodnicy Siedlec do węzła Cicibór koło Białej Podlaskiej. Dokumentacja ma zawierać różnego rodzaju warianty rozwiązań technicznych dla przyszłej trasy. Ujęte w niej mają zostać m.in. obiekty inżynierskie, węzły, drogi do obsługi ruchu lokalnego czy też chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Prace z tym związane mają potrwać maksymalnie 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Kolejnym etapem będzie poszukiwanie wykonawcy prac związanych z samą budową trasy. Kiedy się to jednak stanie, na razie nie zostało to określone. Zgodnie z zatwierdzoną przez rząd w ub. roku aktualizacją Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, budowa powinna się rozpocząć w 2022 roku a zakończyć dwa lata później.

Autostrada A2 jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w kraju. Po zakończeniu inwestycji powstanie szybkie połączenie z Warszawą oraz dalej, z zachodnią granicę Polski. Trasa łączy się też z siecią dróg ekspresowych, zapewniających dotarcie praktycznie do każdej części kraju.

(fot. GDDKiA)
2018-02-20 19:01:13

7 komentarzy

 1. ⛜do stolicy przez Białoruś.

  • Ta, dokładnie. Niech dokończą lepiej ekspresówkę, bo ta autostrada to głównie dla tranzytu co jeździ przez Terespol do Warszawy. Przez Siedlce to sobie mogę teraz pojechać tam pociągiem jak robią remont i nie jest mi to na rękę. Tym bardziej jak miałbym cisnąć tamtędy z Lublina do stolicy, daremne nadkładanie drogi.

 2. mam fiata troche grata

  do zachodniej granicy a2 juz od 2012 r jest chyba raczej chodzilo o wschodnia??

 3. W jakim celu buduje sie autostrady, skoro nie roznia sie od ekspresówek?

 4. niech zlikwidują opłatę za prywatna autostradę od Konina do Świecka i będzie ona płatna viatoll-em a nie do kieszeni Kulczyka i jego rodziny bądz spadkobierców

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas