Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwszy dzień kalendarzowej zimy w regionie. Zagrzmiało w kilku powiatach i zabieliło się (wideo, zdjęcia)

Dzisiaj rozpoczęła się kalendarzowa zima. W wielu miejscach regionu panują obecnie trudne warunki do jazdy. Niektóre odcinki dróg są białe. Lokalnie wystąpiły burze śnieżne.

Jak na pierwszy dzień kalendarzowej zimy przystało, w regionie zrobiło się śnieżnie i biało. W kilku powiatach zagrzmiało, nad woj. lubelskim w piątek pojawiły się burze śnieżne. Miejscami drogi znalazły się pod warstwą białego puchu.

Na razie to nie koniec wietrznej i zimowej aury. Piątek przyniesie zachmurzenie duże, przejściowo możliwe większe przejaśnienia i krótkotrwałe rozpogodzenia. Przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Możliwe są kolejne lokalne burze śnieżne. W najcieplejszym momencie dnia od zaledwie 1°C do 2°C. Jednak podczas przechodzenia lokalnych komórek konwekcyjnych możliwy spadek temperatury poniżej 0°C.

Nad jednym obszarem przejść może nawet kilka ośrodków konwekcyjnych, zabielą się dlatego szybko krajobrazy i pogorszą warunki do jazdy. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80-85 km/h, zwłaszcza w zachodniej i centralnej połowie regionu, południowo-zachodni i zachodni. Najsilniejsze podmuchy w zasięgu przechodzenia burz śnieżnych. Widzialność pozioma może być ograniczona przejściowo miejscami do 100-200 m, dlatego zachowajmy ostrożność w czasie przemieszczania się po drogach województwa lubelskiego. Najwięcej opadów wystąpi w godzinach południowych i popołudniowych, wówczas możliwe są też pojedyncze burze. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm.

Wideo: Alex

 

Wideo: Krzysztof

Wideo: Przemek

Pierwszy dzień kalendarzowej zimy w regionie. Zagrzmiało w kilku powiatach i zabieliło się (wideo, zdjęcia)

fot. nadesłane Alex

2 komentarze

  1. Nie widziała du*a słońca, zobaczyła księżyc.

  2. Oj oj no patrzcie nowina snieg w zimie jakaś nowość

Dodaj komentarz

Z kraju