690 680 960

Patologia rynku motoryzacyjnego ma zostać ukrócona. Niebawem wejdą w życie nowe przepisy

Jeszcze w tym miesiącu zaczną obowiązywać przepisy dotyczące zakazu „kręcenia liczników: w pojazdach. Nieco później, gdyż od początku przyszłego roku policjanci otrzymają odpowiednie narzędzia dotyczące kontrolowania stanu licznika w celu ustalenia, czy nie ingerowano w przebieg pojazdu.

34 komentarze

 1. Janusz motoryzacji

  Każdy handlarz to złodziej ! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

 2. To prawda. Polska to kraj sku…. Handlarze aut są bez serca i skrupułów. W tej branży nikt uczciwy się nie utrzyma. Niestety Polacy wciąż decydują się kupować w komisach. Dlaczego? Czy wiara w tak niski przebieg jest tak silna? Czy błyszczące od polerki wosku plaka auto tak zaślepia odbiera rozum?

  • Tak i jeszcze raz tak ponadto wiek auta też może się rzucić człowiekowi na rozum.

 3. Można kupić od handlarza ale tylko na fakturę gdzie jest wpisana kwota jaką faktycznie zapłaciliśmy. Wtedy obowiązuje rękojmia. Czyli jeżeli do dwóch lat wyjdą jakieś wady ukryte czy chociażby kręcony licznik to wtedy można odstąpić od zawartej umowy, żądać naprawy na koszt handlarza, lub pomniejszenia wartości czyli zwrotu części zapłaconych pieniędzy. Trzeba tylko wiedzieć jak się za to zabrać a większość niestety nie wie. Mi handlarzyna zwrócił 20% zapłaconej kwoty bo mu udowodniłem wadę ukrytą. Cwaniak był jak telefon a jak dostał pismo to zmiękła mu rura. Pozdrawiam handlarza z Serokomli. Może to czyta.

 4. I taka przestroga przed kupnem auta w komisie, jak w dzisiejszych czasach można kupować auto z książką serwisową na papierze? Czy nie powinno to być w rejestrze ogólnodostępnym???!
  Zacofanie? Czy motoryzacyjny ” ewenement na skalę światową” nie nienadążający nad cyfryzacją na zachodzie? 🙂
  Śmieszne…,
  Drodzy czytelnicy i potencjalni nabywcy zwróćcie na to uwagę!

 5. Ludzie!!!! Sami nauczyliście takiej patologii komisy i sprzedających. My lubimy być oszukiwani, kto mając do wyboru dwa takie samochody , cena, wyposażenie, rocznik jeden z przebiegiem 350 a drugi 190 tyś km. wybierze ten z większym przebiegiem. Który będzie miał lepsze branie??? za tym z większym przebiegiem nawet nie będzie jednego telefonu!!!!!!!!!! Więc darujcie sobie wszyscy swoje mądrości. Zacznijcie zmiany od siebie.
  Ps. Nie jestem handlarzem choć z racji zawodu mam styczność z tą branżą.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Każdy średnio rozgarnięty szympans, gdyby kupował samochód, wiedziałby, że trzeba przede wszystkim lać na przebieg i zwracać uwagę ogólny stan techniczny auta oraz rocznik (tego podrobić się nie da). Samochód z przebiegiem 300 tys. może być w lepszym stanie niż ten ze 150 tys. km na liczniku. W grę wchodzi tu masa czynników:
   – jedne modele są bardziej awaryjne od innych,
   – jedne silniki są bardziej awaryjne od innych,
   – to jak poprzedni użytkownicy dbali o auto,
   – czy samochód był użytkowany głównie w mieście, czy na trasie,
   – auta z pierwszych roczników produkcji są z reguły bardziej awaryjne od tych późniejszych (koronny przykład: Renault Laguna II).

   Natomiast jeśli idzie o stwierdzenie, że „lubimy być oszukiwani”, to trudno wymyślić coś bardziej absurdalnego, gdyż można by tak było powiedzieć w sytuacji, gdyby ludzie u handlarzy mieli wybór pomiędzy uczciwymi przebiegami a tymi „kręconymi”. Każdy wolałby uczciwy i UDOKUMENTOWANY przebieg 300 tys. niż 150 tys. po cofnięciu licznika. Zapewniam.

   • Już sama twoja nazwa wskazuje że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać czytając twoje durne wypociny.

    • Przecież ma racje. Znajomy ma VW z nalotem prawie 450tys z 2001 roku a wygląda lepiej niż nie jeden 4latek.

   • Laguna …. panie chodzi to tej pory 1.9 dci . Tylko zmieniaj olej co 10k i po zakupie wymień pompę oleju . Rozumiem ,że z niemców najleszpe na świecie hahhahahahahhahahahahah , buble .

    • W D… Sobie wsadz tego Francuza. Co wyminiles już progi i błotniki? Ha ha ha. Czy zgnil już do końca? A Passat, ocynk grubo lakieru. Silnik 1,9tdi na pompie_najlepszy na świecie! I co masz jeszcze jakieś waty?!

  • Lubelski Koziołek

   Tu się rozchodzi o cenę. Po to się cofa licznik żeby zarobić. Odpowiednia cena to i auto z nalotem 350 tys sprzedasz.

 6. A co w trakcie wymiany komputera w aucie. Ja wymieniłem na używany i musiałem cofnąć licznik o ponad 100 tys km. Żeby wrócić do faktycznego stanu jaki miał mój samochód. Nie powinno być kary za cofanie tylko o wprowadzenie w błąd co do stanu licznika podczas sprzedania. Bo mój samochód to jeśli mi się podoba to mogę sobie codziennie ustawiać 00000 km bo taki mam kaprys. W trakcie sprzedaży na liczniku ma być prawdziwy stan. Oczywiście podczas przeglądu rownież.

 7. To wszystko przez księży, to oni pierwsi zaczęli liczniki kręcić w swoich parafialnych samochodach.

  • Masz racje, trzeba znaleźć głównego winowajcę i przeprowadzić skoncentrowany atak 😉 😉

 8. W polskich realiach bez kręcenia nie sprzedaż auta bo mały rzeczywisty przebieg to zbyt wysoka cena

 9. No i co jak policjanci skontrolują licznik i stwierdzą, że jest przekręcony? Przecież prawo obowiązuje w Polsce. Wystarczy wyjechać na Ukrainę dokonać korekty, więc przestępstwa nie było.

 10. I bardzo dobrze . Super !!!!

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas