Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Oznakowują teren, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy. Mogą tam przebywać tylko określone osoby (zdjęcia)

Przed wjazdem na teren, na którym obowiązuje stan wyjątkowy, pojawia się odpowiednie oznakowanie. Jest już lista osób, które mogą przebywać w przygranicznych miejscowościach.

Po podjęciu przez prezydenta Andrzeja Dudę decyzji o wydaniu rozporządzenia związanego z wprowadzeniem stanu wyjątkowego na terenie przylegającym do granicy z Białorusią, ruszyły prace mające na celu jego oznakowanie. Odpowiednie tablice umieszczane są przy drogach wjazdowych do miejscowości, które położone są wzdłuż granicy. Na terenie województwa lubelskiego jest ich 68.

Na tym obszarze, a jest to najczęściej pas o szerokości ok. 3 km od granicy, będą mogły przebywać tylko określone osoby. Oczywiście mowa tu o mieszkańcach oraz osobach tam pracujących, prowadzących działalność gospodarczą lub posiadających nieruchomości. Do tego dochodzą uczniowie, rolnicy pracujący w gospodarstwach rolnych, osoby świadczące usługi pocztowe, kurierskie, dostawcze i zaopatrzeniowe, uczestniczące w praktykach kultu religijnego czyli chrzcinach, ślubach, weselach czy pogrzebach, przebywające na tym obszarze w celu załatwienia spraw administracyjnych oraz zapewniające obsługę urzędów administracji publicznej i ich jednostek organizacyjnych.

Oczywiście będzie również możliwe odwiedzanie najbliższych, czyli rodziców, dziadków, dzieci, wnuków oraz rodzeństwa. W innych przypadkach pozwolenie na wjazd na teren, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy, będzie wydawał komendant danej placówki Straży Granicznej.

Na terenie województwa lubelskiego stanem wyjątkowym są objęte następujące miejscowości: Sobibór, Orchówek, Włodawa, Suszno, Szuminka, Różanka, Stawki, Pawluki, Dołhobrody, Hanna, Kuzawka i Janówka w powiecie włodawskim. Do tego: Kuzawka Kolonia, Sławatycze, Mościce Dolne, Liszna, Nowosiółki, Terebiski, Jabłeczna, Parośla Pniski, Szostaki, Zabłocie, Zabłocie Kolonia, Zalewsze, Kodeń, Elżbiecin, Zahacie, Okczyn, Kostomłoty, Murawiec-Żuki, Kołpin Ogrodniki, Dobratycze Kolonia, Lebiedziew, Michalków, Polatycze, Błotków, Terespol, Łobaczew Mały, Lechuty Małe, Samowicze, Kukuryki, Kuzawka, Neple, Starzynka, Mokrany Stare i Nowe, Krzyczew, Bohakuły, Łęgi, Pratulin, Zaczopki, Derło, Woroblin, Ostrów, Janów Podlaski Wygoda, Werchliś, Janów Podlaski Wieś, Stary Pawłów, Stare Buczyce, Bubel Granna, Bubel Łukowiska, Stary Bubel, Konstantynów Wieś, Antolin oraz Gnojno w powiecie bialskim.

Oznakowują teren, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy. Mogą tam przebywać tylko określone osoby (zdjęcia)

Oznakowują teren, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy. Mogą tam przebywać tylko określone osoby (zdjęcia)

Oznakowują teren, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy. Mogą tam przebywać tylko określone osoby (zdjęcia)

(fot. MSWiA)

37 komentarzy

 1. Studętkom jezdem to se wiem, że...

  Obok napisu: „Obszar objęty stanem wyjątkowym”, nie zaszkodziłoby umieścić rysunek sylwetki snajpera, a na samej granicy, snajperów.
  Pobudziłoby to funkcje myślenia u np. takich małolatów chcących rozbierać graniczny płot.
  A specjalistów po powrocie z Iraku i Afganistanu mamy, można by ich wykorzystać.

  • Bezmyślność i głupota tego narodu jest już doskonale znana, więc takie rozbieranie zasiek nie dziwi. Ale nazywanie tego coś płotem takim jak na pewnej innej granicy jest co najmniej niedorzeczne i śmieszne.

 2. stary Bubel czy to rzondt , który nie porafił wprowadzić stanu wyjątkowego w obliczu zagrożenia epidemią bo wybory były ważniejsze ? kilku opalonych turystów chce przekroczyć granice a oni sobue z tym =nie radzą? Gdzie Błaszczak i jego obietnice bezpiecznych granic , gdzie ? Gdzie harcerzyki maciara WOT ?
  macie swój rzondt !!!!!!!!!!!!

  • Cham bity deską:)

   A pseudo epidemia…jaki to stan wyjątkowy? Żeby żołnierze biegali z naładowaną bronią wśród cywili ?Z katarem?

   • Antyszczepionkowców do lochu i trzymać aż do ustąpienia pandemii. tak z karabinem bo wy zniechęceniem do szczepienia zabijacie ludzi. I traktować was jak terrorystów.

    • Cham bity deską:)

     Brawo Ty żyjąca w ciemnogrodzie medialnym obecnej władzy a potem się czyta że takiej oto Annie jakiś żołnierz z ameryki ranny w Vietnamie wyczyścił konto ???

     • Anna był już SMS o trzeciej dawce na czwartą falę – bo jak się nie ukłujesz to na 100% umrzesz 😉

     • Wiesz w ogóle co to jest ciemnogród? To ludzie stawiający opór wszelkim zdobyczom nauki i techniki. Jak to się ma do antyszczepionkowców i zwolenników szczepień? A tak mianowicie, że dotyczy tych pierwszych, którzy w swych naładowanych informacjami przekazywanymi przez you tubowych i tiktokowych „profesorów” głowach nie mają już miejsca na podstawową wiedzę o szczepionkach. Tacy ludzie trują się niebadanymi suplementami na zmyślone dolegliwości, a odrzucają coś, co wyzwoliło ludzkość od wielu chorób(np polio)

      • Cham bity deską:)

       Czytaj ze zrozumieniem „tiktakowa iteligętko ” -„ciemnogrodzie medialnym obecnej władzy” to ze umiesz posługiwać się smatfonem i czepiesz z niego wszelaką wiedzę o życiu to świadczy własnie o takim ciemnogrodzie medialnym?

       • Wiedzę zdobywam inaczej niż na tiktokach i youtubach. Jednakowoż zdobywam, bo chcę, ciągle się czegoś uczę. To, że mam w miarę dobrą pracę i płacę nie przeszkadza mi się dokształcać, nie osiadłam na laurach. Nie oglądam tylko „jedynie słusznej” tv, nie oglądam tylko izraelskiego TVN. Potrafię wypośrodkować, sprawdzać i wyciągać obiektywne wnioski. Możesz mnie obrażać, jeśli nie masz logicznych argumentów, bo chyba tylko to Ci zostało. Nie jestem wrażliwa na obelgi, spływają po mnie jak po kaczce. Pozdrawiam i życzę miłego dnia?

        • Cham bity deską:)

         Również życzę milego dnia?

        • Ja swoją wiedzę czerpię tylko TVP info.
         TVP info jest rzetelne i bezstronne.
         Ma trzech dużych ekspertów od wszystkiego „Miłosz Manasterski
         Artura Wróblewski
         Adriana Stankowski” potrafią przytoczyć rzetelne informacje na dowolny temat – od gospodarki do medycyny.
         Polecam serdecznie.
         TVP info jest lepsze od yt i tiktoka razem.

      • Cham bity deską:)

       Mówiąć zwykłym językiem ..zwykłych ludzi łykasz wszytko jak pelikan?

    • Wes 6 dawek głównie pustaku widać że nie UK po szczepieniach padają ludzie i ty padniesz tumanie

    • Anna dam ci pienć dych za luda z bitom smitanom ?

   • pseudoepidemia, cywilów

  • Gdybyś nie był wyborcą PO i reszty to może warto byłoby ci tłumaczyć, ale tak tylko można stanem wyjątkowym. Bo do was nie dociera ludzka mowa. Wybory musiały odbyć się conajmniej latem bo jak wszyscy widzieliśmy jesienią napewno by ich nie było. Ale cóż Ty jesteś tylko najgorszym sortem. I wobec wyborców PO i reszty nie jest to żadne obraźliwe słowo. To jest fakt. Ludzie dla których Polska nic nie znaczy. Tylko wojna z PiS a Polska niech przepadnie. Czyż nie najgorszy sorcie?

   • na pewno

   • Mniej tvpis i tvpis info i powinno pomóc a jak nie to tylko pokiwać głową z politowaniem. Ktoś kto o swoim rodaku pisze „najgorszy sort”, bo ma inne poglądy sam wystawia świadectwo o sobie.

    • Jak ktoś jest zarażony TVP info-19 to już nie ma dla niego ratunku.
     Teraz dodatkowo będą to samo klepać na niezależnym PolSacie

 3. Łukaszenka dostanie wsparcie od Putina, A w Polsce wojska nie ma, starych rezerwistów będą ściągać do pomocy, bo kto niby ma bronić tych granic? faceci w rurkach lub tęczowa młodzież? Nieciekawie to wygląda.

  • Stara to chyba ty jesteś bo takie durnoty opisujesz, nic nie rozumiesz teraz jest RÓWNOUPRAWIENIE i PARYTETY. Wiec kobiety w liczbie 50% dostaną powołanie do armii, w końcu same tech chciałyście.

  • Spoczko..oczko pójdziemy razem Pani Anno?do tej rezerwy w końcu chyba jest równouprawnienie więc zapierd**ć będziemy ramię w ramię? i jeść przeterminowaną konserwę jednym niezbędnikiem?w zimną październikową noc?

 4. Redakcjo kto i w jaki sposób będzie sprawdzał do kogo jadę czy np. do rodziców czy do szwagra?

  • Cham bity deską:)

   Do du**y pojedziesz nie do szwagra? nie będzie Cię na liście uprawnionych do poruszania się na tym terenie do tylko pał dostaniesz ?

  • Cham bity deską:)

   Czego nie rozumiesz w pojęciu ” ograniczenie praw i swobód o obywatelskich”?

   • Cham bity deską:)

    A inteligentni inaczej chcieli zeby taki stan wyjatkowy wprowadzić w całym kraju bo PLANDEMIA?

  • Eulalia (niejaka)

   Sprawdzać będą aktywiści najbliższej ochotniczej jednostki Kółka Różańcowego, oczywiście dzielnie wspieranego przez parafialnego „baranka”

 5. …Stary Bubel… padłem 🙂

 6. Kowalski bierz paszport i nie pajacuj, strefa nadgraniczna WOPki będą sprawdzać wymagane dokumenty, taka maja prace. 🙂

 7. Bujda!!!

 8. Te tablice są bez sensu. Nieproszeni goście nie znają języka polskiego, a część posłów i aktywistów jeśli jest deczko gramotna to nie umie czytać ze zrozumieniem.

 9. Jezioro Białe, Okunina i okolice.
  Wreszcie będzie mniej turystów nad jeziorem Białym.

  • Turyści będą, tylko będą musieli skorzystać z usług Konsulatów i Ambasad RP, no i niestety z przejść granicznych, a nie tak, kur… a, „na szagę”

Z kraju

Polityka i społeczeństwo