690 680 960

Mieszkańcy Kalinówki i Abramowic Prywatnych znów mogą korzystać z wodociągu. Jednak z ograniczeniami

Wykonane zostało kolejne badanie wody z wodociągu w Kalinówce. Tym razem wyniki okazały się lepsze od poprzednich. Dzięki temu mieszkańcy mają już dostęp do bieżącej wody.

W czwartek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie wydał zgodę na korzystanie z sieci wodociągowej przez mieszkańców Kalinówki i Abramowic Prywatnych. Po badania próbek wody nie stwierdzono bowiem przekroczeń parametrów mikrobiologicznych. Woda pochodzi jednak z innych ujęć, gdyż zasilanie sieci odbywa się przez wodociągi Wilczopole i Kliny.

Tym samym woda nadaje się do celów spożywczych, picia, przygotowywania posiłków i lodu, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i rąk, kąpieli, prania oraz prac porządkowych. Ograniczenia dotyczą jednak osób szczególnie wrażliwych, w tym noworodków i niemowląt. W ich przypadku zalecono wcześniejsze przegotowanie wody.

Przypomnijmy, po wykryciu przekroczenia parametrów mikrobiologicznych w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę w Kalinówce w gminie Głusk, bez dostępu do bieżącej wody było ok. 2500 mieszkańców Kalinówki, Abramowic Prywatnych jak też kilku ulic na terenie Lublina i Świdnika.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Mają nauczkę, żeby nie „stawiać klocków” tam skąd się czerpie wodę.

  2. 11-te – nie rób kupki tam gdzie ona wsiąknie i dostanie się do ujęcia wody (bo nie będziesz miał co pić).

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie