690 680 960

Otarli się o podium. IV miejsce w Turnieju Smoka Wawelskiego w Krakowie chłopców z AF Głusk (zdjęcia)

Mamy młodych, zdolnych piłkarzy w regionie. Zawodnicy AF Głusk otarli się o podium podczas piłkarskiego Turnieju Smoka Wawelskiego w Krakowie.

Zawodnicy Akademii Footbolisty Głusk w dniach 11 – 13 stycznia przebywali na turniej piłki nożnej w Krakowie.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn, w tym jedna spoza Polski, MFK Stara Lobovna (Słowacja). Chłopcy z Głuska po raz kolejny pokazali, że w niczym nie ustępują swoim rówieśnikom. W pierwszym dniu rywalizacji w swojej grupie przeszli jak burza. Odnotowali cztery zwycięstwa i jedną pechową porażkę z Dunajcem Nowy Sącz 1:2.

Fazę grupową zakończyli na drugim miejscu i awansowali do grona najlepszej 6-tki turnieju, a więc do grupy Ligi Mistrzów. W ostatni finałowy dzień drużyna z Głuska miała do rozegrania trzy mecze z trzema najlepszymi zespołami z grupy B (APMT Talent Poland, DAP Dębica, Stal Rzeszów).

Szanse na wygraną w turnieju były bardzo wyrównane, a zespół liczył się do ostatniego meczu. W Lidze Mistrzów AF Głusk odnotowała jeden remis (z APMT Talent Poland 1:1), jedno zwycięstwo (ze Stalą Rzeszów 1:0) i jedną porażkę z późniejszym zwycięzcą turnieju – DAP Dębica.

Zabrakło niewiele, żeby stanąć na podium, bo tylko, albo aż jednego punktu. Turniej był na bardzo wysokim poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Każdy mecz miał swoją wartość dla każdej drużyny.

Mecze drużyny z Głuska w fazie grupowej:
AF Głusk – Football Academy Nisko 3:1
AF Głusk – MFK Stara Lobovna (Słowacja) 2:0
AF Głusk – SMS Gwarek Zabrze 1:0
AF Głusk – AP Proszowianka 3:0
AF Głusk – KS Dunajec Nowy Sącz 1:2

Końcowa klasyfikacja turnieju (Liga Mistrzów) miejsca 1 – 6 :
DAP Dębica
KS Dunajec Nowy Sącz
Stal Rzeszów
Akademia Footbolisty Głusk
APMT Talent Polska
MFK Stara Lobovna (Słowacja)

Młodzi zawodnicy za naszym pośrednictwem dziękują sponsorowi AF Głusk – firmie ZDZICHTEX p. Zdzisław Czarny, za wsparcie finansowe w turnieju. Bez tej pomocy realizacja piłkarskich marzeń byłaby trudna. Firmie transportowej LUX TRANS p. Marek Zając za udostępnienie busa. Rodzicom za obecność i sportowy doping.

(fot. AF Głusk)

4 komentarze

  1. Brawo trener brawo Kazek

  2. Żeby te otarcia się szybko zagoiły.

  3. Szkoda, że chłopców nie wspiera Gmina Strzyżewice bo większość jest z Piotrowic, Żabiej, Bystrzycy i Osmolic. Brawo trzymamy za Was kciuki. GRATULACJE. Podziękowania dla rodziców i sponsorów.

  4. Brawo chlopcy jestesmy z was dumni.nastepnym razem. Rozjedziecie ich.trenin czyni mistrza.a z tego co wiem trenujecie ciezko i efekty widac nie tylko w wojewodztwie ale i w Polsce.brawa dla trenera i rodzicow w trud codziennego wychowania wspanialych chlopakow

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas