Wdarł się na posesję, uderzał w drzwi siekierą. W trakcie zatrzymania miał przy sobie narkotyki

Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec Lublina, który usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, zakłócenia miru domowego oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. 38-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Lublina i Łęcznej zatrzymali 38-latka, który w połowie grudnia 2021 r. wdarł się na jedną z posesji w gminie Milejów. Na żądanie osób tam mieszkających nie chciał jej opuścić. Kopał, a także uderzał w drzwi siekierą. Metalowym przedmiotem rzucił w okno wybijając szybę. Wówczas pokrzywdzony oszacował straty na kwotę trzech tysięcy złotych.

Mundurowi zatrzymali 38-letniego mieszkańca Lublina w minioną sobotę. W trakcie przeszukania policjanci natrafili przy nim na ponad 270 porcji dilerskich amfetaminy. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był przez sąd celem odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności.

38-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, zakłócenia miru domowego oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy. Przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łęczna)

5 komentarzy

 1. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Jakby tak u mnie „wdarł się na posesję i uderzał w drzwi siekierą”, to nie miałby okazji trafić na 3 miesiące aresztu, ale via grabarz, prosto przed oblicze św. Piotra.
  A przed waszym polskim niezależnym sądem, może się okazać, że to niska społecznie szkodliwość czynu i jeszcze wypłacą mu odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie.

 2. Uderzał w drzwi siekiera, bo był w 100 % pewny, że ten za drzwiami nie ma, ani broni, ani prawa żeby jej użyć, nawet gdyby ją miał.

 3. Cieee chorobaaaa !!!

  Ciekawe… „Kopał, a także uderzał w drzwi siekierą. Metalowym przedmiotem rzucił w okno wybijając szybę. Wówczas pokrzywdzony oszacował straty na kwotę trzech tysięcy złotych”, zamiast wziąć jakiejś pały i skorzystać z prawa do obrony koniecznej.

 4. Trzeba też wspomnieć o spojrzeniu z drugiej strony, nie tylko od strony pokrzywdzonego…
  Trudno bowiem uwierzyc, że krzywdzący , tak bez nijakiej przyczyny udał się do pokrzywdzonego i też bez przyczyny zaczął uderzać tą siekierą w drzwi, a metalową pałą w okno pokrzywdzonego…
  Może to najpierw pokrzywdzony był krzywdzącym…

 5. dalej głosujcie PIS

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka w Gorajcu: Będą animacje, warsztaty, dmuchańce i pokazy
Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa