690 680 960

Ostrzeżenie przed nową odsłoną oszustwa. Przestępcy podszywają się pod Urząd Skarbowy (zdjęcia)

CERT Polska ostrzega przed nową odsłoną oszustwa, w którym przestępcy podszywają się pod Urząd Skarbowy albo operatora waszego numeru telefonu. Celem tych działań jest kradzież waszych pieniędzy.

Oszuści wysyłają SMS-y na losowe numery telefonów, których treść sugeruje zadłużenie w Urzędzie Skarbowym lub u operatora telekomunikacyjnego.

By nakłonić do podania danych na szkodliwej stronie, przestępcy informują o przekazaniu sprawy do sądu w przypadku nieopłacenia rzekomej zaległości w podanym terminie. W treści wiadomości znajduje się link, który w rzeczywistości prowadzi do fałszywego panelu podszywającego się pod wasz bank. Celem jest przechwycenie waszych danych logowania. Podanie ich przestępcom może doprowadzić do utraty środków finansowych.

Złośliwe domeny umieszczone zostały już na specjalnej liście, ale musicie zachować ostrożność przed podobnymi schematami. Wszystkie podejrzane wiadomości e-mail możecie zgłosić do CEERT Polska za pomocą formularza na stronie https://incydent.cert.pl, a wiadomości SMS możecie bezpośrednio przekazać na numer 799-448-084.

Podajcie dalej by ostrzec znajomych!

(fot. pixabay.com, CERT Polska)

7 komentarzy

 1. Pieniądze trzyma się w skarpetkach najbezpieczniej.

 2. Pojawiło się też nowe oszustwo: rzekoma niedoplata za Netflix. Zarówno osoby które już dawno dezaktywowaly swoje konta na tym portalu, jak i te które nadal aktywnie korzystają, otrzymały maile informujące o niepowodzeniu płatności, i w mailu tym jest link. Uważajcie, nie klikajcie!

 3. To teraz każdy z tu obecnych niech wejdzie na ten link i wklepie tam kilkadziesiąt razy jakies losowe nieistniejące numery klienta i hasła i przekaże dalej innym aby zrobili to samo. Z oszustami trzeba walczyć ich własnymi metodami, jak się ich zaspamuje fejkami stracą czas a może w końcu i chęci na taki sposób phishingu.

 4. Policja CAŁY CZAS przypomina i ostrzega,że w sieci nikt nie Jest anonimowy.Czyli kwestia czasu zatrzymania sprawcy.

  • To że nikt nie jest anonimowy nie znaczy, ze policja ma środki i odpowiednią wiedzę, aby ich namierzyć. Mieliśmy w Polsce Pegazusa i jak widać nie potrafiono wykorzystać go do zwalczania tego typu oszustw, lepiej było szpiegowac i zbierać materiały na opozycję. Teraz jedyny Pegazus o jakim może pomyśleć polski rząd, to ten od Famicoma, czyli podróbka konsoli Nintendo.

 5. Przecież nawet Steve Wonder by zauważył, że to jakiś kant. Tandetna polszczyzna bez polskich znaków. Cóż, ale Polak musi sprawdzić sam – więc klika albo oddzwania, bo akurat może coś ważnego się dowie,

 6. A to skarbówka to nie jest jeden wielki wał?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas