Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie pogodowe dla kierowców. Na zachodzie regionu wystąpią marznące opady

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dotyczące marznących opadów. Niekorzystne warunki do jazdy dla kierowców będą na zachodzie regionu.

W nocy z soboty na niedzielę prognozowane są słabe opady śniegu, przechodzące lokalnie w opady marznącego deszczu. Warunki na drogach pogarszać będą pojawiające się mgły.

Temperatura minimalna od -15°C na Podlasiu, około -3°C w centrum, do 2°C na zachodzie i 3°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim porywisty, południowy.

W niedzielę miejscami na zachodzie i północnym zachodzie niewielkie opady deszczu. W części północno-wschodniej słabe opady śniegu lub marznącej mżawki powodującej gołoledź oraz rano marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -3°C na Podlasiu, około 2°C w centrum, do 6°C na zachodzie i 7°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na południu i nad morzem okresami porywisty, w Karpatach porywy do 70 km/h, południowy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe związane z występowaniem słabych opadów marznących deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Niekorzystne warunki do jazdy wystąpią w powiatach: kraśnickim, łukowskim, opolskim, puławskim i ryckim. Opadu prognozowane są dziś po godzinie 18 i mogą potrwać go godzin południowych w niedzielę.

(fot. lublin112.pl, oprac. prognozy IMGW-PIB)

2 komentarze

 1. To nie trzeba się martwić. Skoro ma padać w nocy z soboty na poniedziałek to chyba zmienię opony na letnie.

  • Szrotmistrz (dyplomowany)

   Ja sie nie tylko nie martwię, ale nawet się cieszę – taka pogoda zwiastuje klienta. :mrgreen:
   Kto wie, może nawet i zaprzyjaźnionemu grabarzowi ?
   O „dobrodzieju” nawet nie wspomnę… tym razem. 😆