Ukradli elektronarzędzia. Sprawcy to 17 i 18-latek (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli elektronarzędzia. Poszkodowany oszacował straty na ponad 2 tys. złotych, niestety odzyskał tylko część sprzętu.

W minionym tygodniu mieszkaniec gminy Sitno zgłosił policji kradzież elektronarzędzi z niezamkniętej szopy. Sprawcy zabrali spawarkę, piłę spalinową i elektryczną, wkrętarkę, szlifierkę oraz elektryczne narzędzia ogrodowe typu: nożyce do przecinania żywopłotu, glebogryzarkę, klucze i przedłużacze elektryczne. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę ponad 2 tys. zł.

Po kilku dniach kryminalni ustalili osoby podejrzane o dokonanie kradzieży. To dwaj mieszkańcy gminy Sitno w wieku 17 i 18 lat. W czwartek mundurowi zatrzymali młodzieńców i osadzili w policyjnym areszcie.

Jak się okazało, obaj mają jeszcze na sumieniu włamanie do budynku gospodarczego na terenie jednej z posesji w tej samej miejscowości. Tam pokonując zamek w drzwiach z wnętrza budynku zabrali spalinową kosę oraz piłę. W tym przypadku właściciel wartość strat wycenił na kwotę tysiąca zł.

Policjanci odzyskali część skradzionych elektronarzędzi, które wkrótce wrócą do właścicieli.

W piątek 17 i 18-latek usłyszeli zarzuty. Za kradzież i włamanie odpowiedzą przed sądem. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kradzież z włamaniem grozi surowsza kara, do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Łapy uciąć

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)