690 680 960

Ukradli elektronarzędzia. Sprawcy to 17 i 18-latek (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli elektronarzędzia. Poszkodowany oszacował straty na ponad 2 tys. złotych, niestety odzyskał tylko część sprzętu.

W minionym tygodniu mieszkaniec gminy Sitno zgłosił policji kradzież elektronarzędzi z niezamkniętej szopy. Sprawcy zabrali spawarkę, piłę spalinową i elektryczną, wkrętarkę, szlifierkę oraz elektryczne narzędzia ogrodowe typu: nożyce do przecinania żywopłotu, glebogryzarkę, klucze i przedłużacze elektryczne. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę ponad 2 tys. zł.

Po kilku dniach kryminalni ustalili osoby podejrzane o dokonanie kradzieży. To dwaj mieszkańcy gminy Sitno w wieku 17 i 18 lat. W czwartek mundurowi zatrzymali młodzieńców i osadzili w policyjnym areszcie.

Jak się okazało, obaj mają jeszcze na sumieniu włamanie do budynku gospodarczego na terenie jednej z posesji w tej samej miejscowości. Tam pokonując zamek w drzwiach z wnętrza budynku zabrali spalinową kosę oraz piłę. W tym przypadku właściciel wartość strat wycenił na kwotę tysiąca zł.

Policjanci odzyskali część skradzionych elektronarzędzi, które wkrótce wrócą do właścicieli.

W piątek 17 i 18-latek usłyszeli zarzuty. Za kradzież i włamanie odpowiedzą przed sądem. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kradzież z włamaniem grozi surowsza kara, do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

Jeden komentarz

  1. Łapy uciąć

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli