Ostrówek: Pijany kierowca bez uprawnień zatrzymany po pościgu

W niedzielę policjanci z łęczyńskiej drogówki po pościgu zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna nie posiadał uprawnień, w trakcie pościgu uszkodził policyjny radiowóz.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj około godziny 14:30. Policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Ostrówek w gminie Milejów, porusza się pojazd, którego kierowca może być pijany.

Funkcjonariusze po chwili pojawili się na miejscu i zauważyli pojazd opisywany przez zgłaszającego.

– Kierujący fordem nie zatrzymał się do kontroli. Nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania. Kontynuował ucieczkę w kierunki miejscowości Milejów, a następnie drogami leśnymi. Po pewnym czasie kierujący zatrzymał się. Kiedy policjanci zajechali mu drogę wówczas ruszył i uderzył w radiowóz – informuje mł. asp. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Za kierownicą forda siedział 67-letni mieszkaniec gminy Milejów. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

– W pojeździe jechał jeszcze pasażer. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 67-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem – dodaje mł. asp. Magdalena Krasna.

2016-03-21 12:10:55
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Państwo nie radzi sobie z pijakami od wielu lat. Brak jakichkolwiek zdecydowanych działań nawet radykalnych pozwoliłoby na uratowanie niewinnych ofiar pijanych przestępców. Czemu tak się dzieje? Powód jest prosty nasi przedstawiciele władzy mają w dalekim poważaniu obywateli którzy sumiennie pracują dla tego kraju. Są oni po to by zapewniali wpływy do budżetu dla tych pijusow, nierobow którzy prawo maja daleko w d…e bo są ich elektoratem wyborczym. W dniu wczorajszym zabieralem pijaka który miał uraz nogi i sam mi powiedział że jak by to mu się stało w Niemczech Austrii czy w innym cywilizowanym kraju musiałby za siebie zapłacić bo nie jest ubezpieczony ale to jest Polska mówił i tu mu jest dobrze. Państwo które nie wykonuje radykalnych działań w takich przypadkach praktycznie nie istnieje tak jak powiedział kiedyś były posel. Z tym akurat się z nim zgadzam.

  • Aaron Fleischmann

   Odmawianie pomocy lekarskiej osobom uzależnionym od alkoholu. Brawa za głęboko humanistyczne podejście. Może za leczenie z alkoholizmu też powinien sam płacić? A z tym cywilizowanymi krajami, to informuję, że w cywilizowanych krajach w ogóle nie ma takiego absurdu jak „ubezpieczenie zdrowotne”. Służba zdrowia jest finansowana z podatków.

 2. Mario - jeden z dwóch

  Czy ktoś wie, jak to wygląda w przypadku kiedy cofają pozwolenie na broń a osoba, której pozwolenie zostaje zabrane – posiadała na wyposażeniu broń? Odbierają ją (depozyt) czy też musi jej się pozbyć (sprzedać, zutylizować)? Bo jeśli jest jakiś „patent” na takich posiadaczy to może zastosować podobny w przypadku permanentnych pijusów za kierownicą, którym cofnięto uprawnienia…

  Stary piernik ma już wszystko w … poważaniu, zapewne wychodzi z założenia że można mu naskoczyć…

  Nie wiem już co gorsze: zdegenerowany mózg emeryta-alkoholika czy móżdżek napalonego (rozbuchanego) nastolatka.

 3. DLACZEGO ZATRZYMANY A NIE ODSTRZELONY – JEDNEGO NIEDOROZWOJA BYŁO BY MNIEJ

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska