Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Opady marznące zmierzają nad województwo lubelskie. Kierowcy powinni zachować ostrożność

Dziś wieczorem do zachodniej Polski wkracza kolejny front zokludowany i przyniesie on w nocy z piątku na sobotę opady deszczu, lokalnie mieszane na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Ujemna temperatura utrzyma się natomiast na wschodzie i północnym wschodzie. Zdecydowanie cieplej w tym samym czasie będzie na zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Przejściowo w drugiej części wczorajszego dnia, dostaliśmy się w zasięg słabego wyżu z centrum nad Bałkanami. Tuż przed strefą frontu okluzji napłynęło dziś znacznie cieplejsze powietrze do zachodniej części kraju. My w tym czasie byliśmy w chłodniejszej masie znad Ukrainy i Białorusi. W Jeleniej Górze, zmierzono dziś ponad 10 stopni. W naszym regionie jednak panował mróz całodobowy, który z każdą godziną słabnie.

W weekend czeka nas odwilż i temperatura wzrośnie do 3 stopni. Noce i poranki mogą być jednak z przymrozkami. Możliwe są wiec dlatego oblodzenia dróg i chodników po dziennych roztopach. W przyszłym tygodniu obserwować będziemy na ogół wartości charakterystyczne dla przedzimia. Spadki temperatury poniżej zera po zachodzie słońca okażą się jednak powszechne.

Podczas nadchodzącej nocy, miejscami prognozowane są opady marznącej mżawki powodującej gołoledź na drogach regionu. Niebezpieczne opady mogą objąć większość powiatów naszego regionu. Będzie to jednak zjawisko lokalne. Najmniejsze prawdopodobieństwo tych opadów ma być na północnym wschodzie regionu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów marznących powodujących gołoledź w nocy z piątku na sobotę oraz w pierwszej części jutrzejszego dnia ocenia się na 75%.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów nad Polską

(fot. fanipogody.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo