Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Blisko 100 mln zł trafiło do gmin i powiatów z Lubelszczyzny. Wszystko na remonty dróg

Kilkadziesiąt samorządów z naszego regionu otrzymało dofinansowania na przebudowę dróg lokalnych. Ze wstępnych szacunków wynika, iż uda się wyremontować ok. 100 km tras.

W piątek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przedstawiciele 54 gmin i powiatów z terenu województwa lubelskiego odebrali umowy dotyczące dofinansowania inwestycji drogowych. Chodzi o remonty lub budowy lokalnych dróg służących przede wszystkim mieszkańcom niewielkich miejscowości.

Jest to kontynuacja programu, którego celem jest wsparcie samorządów, które często nie są w stanie samodzielnie udźwignąć olbrzymiego wysiłku finansowego, jaki wiąże się z tego typu zadaniami. We wcześniejszych edycjach przyrzeczono na ten cel ponad 160 mln zł, za które to wybudowano lub wyremontowano ponad 400 km dróg gminnych i powiatowych.

Tym razem do podziału było niemal 100 mln zł. Środki te pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i starać się o nie mogły jedynie samorządy, ja których terenie mieszka nie więcej niż 5 tys. osób. Celem wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju terytorialnego, poprawa dostępu do instytucji publicznych, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także wzrost jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich.

Dotacje otrzymały gminy: Biłgoraj, Bychawa, Chodel, Dębowa Kłoda, Dorohusk, Dzwola, Głusk, Gościeradów, Jabłoń, Jastków, Józefów, Kamień, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Kąkolewnica, Końskowola, Krasnystaw, Krzczonów, Księżpol, Leśna Podlaska, Łomazy, Łuków, Mełgiew, Międzyrzec Podlaski, Milanów, Modliborzyce, Mircze, Niedźwiada, Niedrzwica Duża, Ostrów Lubelski, Ostrówek, Rudnik, Ruda-Huta, Ryki, Siedliszcze, Siennica Różana, Stanin, Ulan-Majorat, Werbkowice, Wilkołaz, Wisznice, Wojcieszków, Wysokie oraz Żmudź. Do tego dochodzą powiaty bialski, biłgorajski, krasnostawski, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński i zamojski.

(fot. archiwum)

9 komentarzy

 1. ———————

  a Powiat Hrubieszów nic nie dostanie ?
  Droga 3230L Hrubieszów – Nieledew
  Nie róbcie sobie jaj.

 2. Milejów zapomniany to norma.

 3. Gmina Bełżyce znowu nic a droga Niedrzwica Duża – Bełżyce najgorsza w powiecie lubelskim

 4. no zobaczcie za 160 mln = 400 km dróg! A w Lublinie 320 mln zl na dworzec! , 44 mln zł na park ludowy, 120 mln na jeden mostek na żeglarskiej, prawie 300 mln na stadion żużlowy , arena z 250 mln zł! itp itd mln misowe inwestycje! a drogi i chodniki w wielu miejscach jak za prl doły padoły ! dług ponad 2 mld zł! tak się szasta naszą kasą! nie’rządy peło!

  • Zobaczcie 70 milionow jak psu w … pis… Sasin górą !

   • i co tak przeżywasz te 70 baniek lewaczku!? jakbyś trochę myślał to byś wiedział że to przez pełowców się zmarnowało. kto krzyczał „koperty śmierci”!? no kto! ? nic dziwnego jak śr . i po gaciach z kidawką co miała 3% popracia hehe!:) A zapomnialeś jak komruski wydał 100 mln zł na referendum o jowach?! i co poszło 6 % jak psu w d hehe! aha i zawsze wasze lewackie myślenie ” a oni też kradną” ! czyli potwierdzacie że peło przez 8 lat nie’rządów też kradło.

  • No popacz a ekspresówki to jakie wałki ?
   Ten cpk ile zeżarł kasy…
   Kto na to pozwala?
   Kaczyński musi wziąć to wszystko w garść
   Tylko on potrafi

 5. Edek z fabryki kredek

  Garbów nie dostał bo jak zatrudnia nie kompetentne osoby do urzędu tak to jest. Cena za nepotyzm, a stracą wszyscy bo akceptują zatrudnianie po kolesiowsku do urzędu. Może nawet nie złożyli dokumentów bo lepiej pisać głupoty do Głosu Garbowa.

Z kraju