690 680 960

Okłamał operatora numeru 112, bo chciał zobaczyć jadący na sygnale radiowóz

Mieszkaniec Zamościa został ukarany mandatem za wywołanie niepotrzebnej czynności policjantów. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i okłamał operatora, bo chciał zobaczyć jadący na sygnale radiowóz.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kilka osób maluje farbą kościół przy ul. Partyzantów. Na miejscu natychmiast interweniowali policjanci. Mundurowi sprawdzili teren kościoła, budynek nie był zniszczony, nie było na nim żadnych napisów. W okolicach nie było też żadnych osób, poza jednym mężczyzną, który na widok policjantów próbował oddalić się w kierunku pobliskiego osiedla.

Jak się okazało, to właśnie ten mężczyzna zgłosił na numer alarmowy policyjną interwencję. 35-latek z Zamościa w rozmowie z policjantami powiedział, że okłamał operatora numeru alarmowego. Zadzwonił na 112, ponieważ chciał zobaczyć jadący na sygnałach policyjny radiowóz.

Mężczyzna za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym. Mandat otrzymał także za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Podczas interwencji wykrzykiwał bowiem wulgaryzmy nie zwracając uwagi na postronne osoby oraz polecenia policjantów o zachowanie spokoju i zaprzestanie używania nieprzyzwoitego słownictwa.

Policjanci przypominają, że zgodnie z kodeksem wykroczeń wywołanie niepotrzebnej czynności policjantów przez fałszywe alarmowanie o potrzebie interwencji zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Gdy sprawa trafi do sądu, sędzia w takich przypadkach ma również możliwość orzeczenia nawiązki do 1000 zł. Wykroczeniem jest także używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. W tym przypadku przewidzianą przez kodeks karą jest ograniczenie wolności, grzywna do 1500 złotych albo nagana.

(fot. Policja)

10 komentarzy

  1. No ale zobaczył ten radiowóz „na sygnale” czy nie ? Bo może wywiadowcy czy prewencja podjechali po cichu i koleś zapłaci mandat ,a nadal nie zobaczył radiowozu „na sygnale”

  2. Zamiast mandatu chyba powinna być przymusowa wizyta u psychiatry

  3. Totalny łeb mega baran z zawiniętymi rogami

  4. 35 lat i taki kretyn

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!