Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromne zainteresowanie Sylwestrem w górach, zostały ostatnie miejsca noclegowe. Wykorzystują to oszuści

Do Sylwestra jeszcze ponad miesiąc, a już 80 proc. miejsc noclegowych w Zakopanem jest zarezerwowanych. Te, które pozostały, osiągają ceny wyższe o kilkaset procent. Coraz więcej pojawia się też fałszywych ofert.

Tegoroczny Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Hotele i restauracje przygotowują już ofertę dla gości, którzy pragną przywitać nowy rok na wyjątkowej imprezie. Tak jak w poprzednich latach są miejsca, gdzie organizatorzy na brak klientów narzekać nie będą. Jednym z nich jest Zakopane, gdzie już teraz większość miejsc zostało zarezerwowanych. Podobnie jest z noclegami.

Jak wskazują hotelarze, blisko 80 proc. miejsc jest już niedostępnych. Pozostało niewiele obiektów dysponujących jeszcze wolnymi pokojami, w związku z czym ceny rosną z tygodnia na tydzień. W niektórych nawet o kilkaset procent. Dla przykładu za trzy noclegi dla dwóch osób w Prestige Apartamenty Stara Polana na początku grudnia trzeba zapłacić 800 zł, a w Sylwestra jest to już koszt 6 512 zł. W Royal Hill Residence cena wzrosła z 1 160 zł do 4 879 zł, w Radisson Blu Hotel z 1 895 zł do 7 840 zł, a w Hotelu Foluszowy Potok z 1 092 zł do 5 572 zł.

Są też miejsca, gdzie za wynajem domku na przełomie roku właściciele życzą sobie nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tam jednak pomieści się od 8 do 10 osób.

Niestety jak co roku zainteresowanie Sylwestrem w stolicy polskich gór wykorzystują również oszuści. Oferują oni noclegi w cenie kilku tysięcy złotych zarówno w nieistniejących w ośrodkach, a także w znanych obiektach. Fałszywe oferty zawierają zdjęcia i adresy pensjonatów, powstają nawet strony internetowe obiektów noclegowych, jednak z innym numerem konta oraz telefonem do kontaktu.

Dlatego też poszukując miejsca noclegowego warto korzystać ze stron internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Bardzo ważne są oceny, opinie i komentarze. Jednak warto sprawdzić, czy np. kilkadziesiąt komentarzy nie pojawiło się w ciągu ostatnich dni. Należy też porównać, czy oferty tego samego obiektu nie ma w innym miejscu, często bowiem właściciele ogłaszają się na różnych portalach. Wówczas trzeba sprawdzić, czy telefon i nr konta są takie same.

(fot. UM Zakopane)

8 komentarzy

 1. A niby taka bieda i drożyzna.

  • Pisowskie świnie jest na to stać.

   • odezwał się pełowiec-lewak pracujący na państwowym! Trzeba mieć głowę na karku, chcieć, prowadzić własny biznes to się ma kasę! Wbrew pozorom jest bardzo dużo bogatych Polaków ! A najwięcej narzekających jest tych co nie chce się robić tylko 8-15 kawka za kawą i do domu! W ten sposób nigdy się nie będzie majetym:)

   • Do „nie mam na gaz”

    Szanowny kolego wbrew pozorom gaz na razie tak bardzo nie zdrożał dla odbiorców indywidualnych . Wiem coś o tym bo ogrzewam dom gazem . Za ten cały rok wyjdzie max 3500 zł za ubiegły 2021rok zapłaciłem 3 400 zł . W razie wątpliwości służe skanami faktur jeżeli oczywiście będziesz miał odwage podać swój e-mail, tym bardziej ,że nie jestem „Pisowską świnią ” i nigdy mi by do głowy nie przyszło nazywać tak ludzi .Więc zastanów się co piszesz.

 2. Zanim mõj chłop się zdecyduje to będzie z 10.000 za klitkę.

 3. Ludzie zarabiają i mają, a darmozjady siedzą i latają do tv ,bo bieda ,a na wnuczka codziennie emeryt oszukany na wnuczka

 4. Nigdy wcześnie nie żyło się ludziom tak dobrze jak za rządów PiS .

 5. Czy to artykuł reklamowy z braku zainteresowania, bo na znanym portalu miejsc noclegowych w Zakopanem na osiemnaście stron.