Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogień i wybuchy na działkach w Lublinie. Kolejna seria podpaleń

Dzisiaj wieczorem po raz kolejny płonęły altanki na terenie ogródków działkowych pod zamkiem. Ogień gasiły trzy zastępy strażaków.

Pożar na terenie ogródków działkowych przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie został zauważony w sobotę około godziny 17:50. Na miejsce skierowano strażaków i policję. Jak się okazało, płonęła jedna z murowanych altanek. W trakcie akcji gaśniczej doszło do wybuchu, okazało się że w wyniku działania płomieni eksplodowała znajdującą się w środku butla gazowa.

 

 

Gdy strażacy kończyli już działania, dostrzeżono łunę po drugiej stronie ogródków działkowych. Strażacy po dotarciu na miejsce po raz kolejny usłyszeli potężny huk, tym rzem wybuch butli sprawił, że naruszona została konstrukcja murowanej altanki. Po ugaszeniu pożaru ustalono, że w obu przypadkach były to podpalenia. Drzwi zostały wyłamane, sprawca po wejściu do środka podłożył ogień a następnie uciekł.

Teren ogródków działkowych przeszukało kilkunastu policjantów, jednak nie udało się odnaleźć podpalacza.

(fot, wideo – lublin112)
2015-12-12 21:50:10

11 komentarzy

 1. Czyszczą czyszczyciele .Ciekawe ile biorą za jedną altankę i od kogo ?

 2. Teren dobry dla deweloperów …

  • pewnie w ratuszu, żuki z PO i Wspólnej już mają jakieś „plany” to tych terenów, bo mosty trzeba wybudować

 3. Jakiś gówniarz się bawi zamiast wziąć się za naukę. Bądź pewien że prędzej czy później Cie zlapią i bekniesz porządnie

 4. Dorwać podpalacza i podpalić albo wrzucić do płonącej altanki.

 5. Zapytać p.Prezydenta Miasta Inspiracji kto stara się o ten teren lub komu radni koalicji obiecali. Oj śpieszą się spieszą i w środkach nie przebierają. Od wiosny będzie trudniej; działkowcy wrócą.

 6. Jakby mi spalili altankę to na złość komuś nigdy bym działki nie sprzedał, choćby miała pusta, nieuprawiana stać.

 7. raczej nauczka za ich metody.

 8. Ludzie takiego podmokłego terenu deweloper nie kupi już przejechali się budując Tarasy Zamkowe. To gówniane tereny dlatego tak długo ten relikt PRL-u jakim są w środku miasta ogródki działkowe tam jeszcze istnieje.

  • Taa… Wenecję i Petersburg to na pustyni wybudowali a Tarasy w bagnie się zapadają. W Ratuszu pracujesz i zasłonę dymną tworzysz? Teren równie dobry jak pod Areną, a nawet lepszy, bo w centrum.

Z kraju