690 680 960

Odpowiedzą za kradzież pompy głębinowej. Trzej obywatele Białorusi z zarzutami

Trzej obywatele Białorusi odpowiedzą za kradzież pompy głębinowej o wartości niemal 6 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani przy próbie przekraczania granicy.

Do kradzieży doszło w miniony piątek po południu w jednym ze sklepów w Białej Podlaskiej. Zgłaszający przekazał policjantom, że nieznany sprawca skradł pompę głębinową o wartości niemal 6 tysięcy złotych.

Amator cudzego mienia wykorzystał moment nieuwagi sprzedawcy, który zajęty był obsługą. Pokrzywdzony podejrzewał o kradzież jednego z klientów sklepu. Mężczyzna, którzy tego dnia robił zakupy, wspólnie ze znajomymi oglądał również ten asortyment. Był to obcokrajowiec i dzięki sporządzonej przez pracownika sklepu dokumentacji policjanci ustalili jego personalia. Okazało się, że jest to 34-letni obywatel Białorusi.

Mundurowi dotarli dotarli zarówno do tego mężczyzny jak również ustalili personalia jego dwóch znajomych, którzy odwiedzili sklep razem z nim. Szybkie działania i współpraca z funkcjonariuszami Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania zarówno 34-latka, jak też przebywającego z nim 43-letniego kompana, przy próbie przekraczania granicy. Trzeci z podejrzewanych o kradzież mężczyzn, 46-latek został zatrzymany następnego dnia, gdy po przekroczeniu granicy wracał do naszego kraju. On posiadał skradzione mienie. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami twierdził, że był przekonany, iż towar jest już opłacony, a on miał go tylko odebrać.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie 2500 tysiąca złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

19 komentarzy

  1. Wpusccie wszystkich. Sprawdzi sie potem…

Kursy walut

  • USD 4.2234zł 0.19%
  • GBP 5.2146zł 0.14%
  • EUR 4.5294zł 0.11%
  • CHF 4.6758zł 0.27%

Polub nas