690 680 960

Odnaleziono ciężarówkę, która odjechała z miejsca wypadku. Ucierpiało w nim osiem osób (zdjęcia)

Po kilku godzinach odnaleziony został kierowca ciężarówki, w którą w nocy uderzył bus. Mężczyzna znajdował się na MOP-ie Markuszów. Pojazd wypatrzył strażak, który brał udział w akcji ratunkowej.

Po kilku godzinach od zdarzenia, zatrzymany został kierowca ciężarówki, który uczestniczył w nocnym wypadku na obwodnicy Lublina. Jak już informowaliśmy, w miejscowości Jakubowice Konińskie pasażerski bus zderzył się z ciężarówką. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem marki Mercedes 32-letni obywatel Ukrainy jechał w kierunku Warszawy. W pewnym momencie z impetem uderzył w tył naczepy ciężarówki. W wypadku poszkodowanych zostało osiem osób które przetransportowano do szpitali. Wszyscy to pasażerowie busa, obywatele Ukrainy.

Kierowca ciężarówki odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb ratunkowych. Rano pojazd zauważył jeden ze strażaków, który brał udział w akcji ratunkowej.

Pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Paweł Baranowski, po zakończonym dyżurze jechał prywatnym autem w stronę Warszawy. Postanowił zajechać na MOP Markuszów. Tam, wśród licznych pojazdów ciężarowych zwrócił uwagę na uszkodzoną naczepę jednego z nich. Wszystko wskazywało, że może to być poszukiwane auto.

O swoich podejrzeniach powiadomił policję. Niebawem na miejscu byli już funkcjonariusze. Jak się okazało, był to uczestniczący w wypadku pojazd. Jak ustaliliśmy, kierowca miał przyznać się, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Odjechał z miejsca wypadku, gdyż sądził, że kierowca auta, które uderzyło w jego pojazd, uciekł. Nie potrafił jednak wytłumaczyć, dlaczego nie powiadomił o wszystkim policji.

Teraz funkcjonariusze drogówki ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku.

(fot. nadesłane, lublin112)

30 komentarzy

  1. proponuje podac jeszcze adres tego strażaka…

  2. A to nie było tak że gość jechał ta ciężarówka bo miał awarie i ci z Ukrainy najechali na niego i gość nawet nie poczuł tego , zjechał na mop nie wychodził i następnego dnia zauważył że ma uszkodzony tył ?

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami