690 680 960

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Ledwo trzymał się na nogach i twierdził, że wypił jedno piwo

W środę po południu w miejscowości Krynice świadkowie widząc podejrzanie poruszający się pojazd zatrzymali jego kierowcę. Mężczyzna kierujący renaultem miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17 w miejscowości Krynice w powiecie tomaszowskim. Policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, zastali czterech mężczyzn, w tym jednego, ledwo trzymającego się na nogach. Mundurowi ustalili, że kierujący pojazdem mieszkaniec Warszawy wspólnie z dwoma pasażerami zauważyli jadącego przed nimi w kierunku Zamościa renaulta.

Kierowca jechał od prawej do lewej i w pewnym momencie zjechał na parking kościelny i uderzył w skrzynkę elektryczną. Świadkowie zdarzenia domyślili się, co było przyczyną tak nieostrożnej jazdy. Natychmiast podbiegli do pojazdu, a kiedy otworzyli drzwi, potwierdzili swoje przypuszczenia. Z wnętrza czuć było alkohol. Za kierownicą siedział mężczyzna, a obok niego, na siedzeniu pasażera butelka alkoholu.

Jeden z mężczyzn zabrał kartę do pojazdu, aby uniemożliwić nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę. Jak się okazało, 68-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jak sam stwierdził, był nietrzeźwy, bo wypił tylko jedno piwo. Wkrótce mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. W pewnych rejonach i społecznościach może być też tak, że pijani kierujący będą zatrzymywać trzeźwych jako odstających od normy.

 2. Mogło tak być- jedno piwo poszło na popitkę.

 3. Wcale nie musiał kłamać z tym piwem – kwestia pojemności naczynia\butelki i zawartości alkoholu.
  Najmocniejsze piwo Snake Venom ma 67,5%…

 4. Kiedy „renot” na trzeźwo jest nie do przyjęcia…

 5. ukraina,nie ma się co dziwić

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas