Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Litwy przesadził z prędkością. Dostał wysoki mandat, stracił prawo jazdy

W niedzielę po południu włodawscy policjanci zatrzymali kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Obywatel Litwy zakończył spotkanie z mundurowymi utratą uprawnień na trzy miesiące oraz wysokim mandatem.

Wczoraj około godziny 14 policjanci z włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu osobowego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

21-letni obywatel Litwy, za zbyt szybką jazdę swoim audi stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Oprócz tego zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że lepiej wolniej, ale bezpiecznie dotrzeć do celu.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. a na jakiej podstawie obcokrajowiec traci prawo jazdy w polsce

  • Dziwne!

  • Nie traci lejców, bo polski organ ich nie wydawał….
   Najwyżej traci możliwość prowadzenia samochodu na określony czas na terenie RP.

  • Prawo obowiązuje wszystkich na danym terytorium. W tym przypadku blankiet prawa jazdy jest zatrzymywany i odsyłany do organu wydającego (tu prawdopodobnie na Litwę) i tam kierowca może je odzyskać, jednakże na terytorium RP nie może się poruszać pojazdem przez 3 miesiące.

 2. Miał prawo jazdy międzynarodowe więc mógł.

  I w końcu poczuł się jak u siebie – prawie ten sam cennik.

 3. Ja jechałem moim starym rowerem i wiatr tak mnie pchał, że nie musiałem nic robić 😀 na liczniku na rowerku miałem 70km/h i mnie milicja zatrzymała. Dostałem mandat 2,5 tyś zł :oo
  No bo ograniczenie prędkości 😀 hehehehe ale tego mandatu nie przyjąłem 😛