Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obok Lublina powstał nowy przystanek kolejowy. Ma zapewnić dojazd pociągiem do pracy i szkoły

Z dniem dzisiejszym, wraz z kolejną korektą rozkładu jazdy, oficjalnie uruchomiony został nowy przystanek PKP w pobliżu Lublina. Ma on ułatwić mieszkańcom dostęp do komunikacji kolejowej.

Nowy przystanek kolejowy powstał w Łagiewnikach w gminie Niemce, na szlaku Lublin – Lubartów – Parczew. Zlokalizowany jest pomiędzy Ciecierzynem a Rudnikiem, tuż obok przejazdu kolejowego, przy drodze gminnej prowadzącej do tzw. plaży nad rzeką Ciemięgą. Dojście wyznaczono od strony przejazdu.

W ramach inwestycji powstały perony o długości 150 m długości, wraz z rezerwą terenu, aby w przyszłości móc je wydłużyć do 200 m. Przystanek jest oświetlony, zamontowano też wiaty, ławki oraz oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy. W pobliżu stanęły też stojaki rowerowe. Zapewniony został oczywiście też dostęp dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Przystanek w Łagiewnikach utworzono w ramach rządowego programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych. Jego celem jest uzupełnienie regionalnego transportu kolejowego. Jak podkreślają przedstawiciele PKP PLK, przede wszystkim jednak chodzi o przyciągnięcie do kolei jeszcze więcej podróżnych. Mowa tu o umożliwieniu mieszkańcom przejazdów pociągami do szkoły czy też do pracy, dzięki czemu kolej będzie mogła konkurować z transportem samochodowym.

10 komentarzy

 1. PRZYSTANEK TO 1 2 TO ŻEBY POCIĄGI TAM SIĘ ZATRZYMYWAŁY XDD A ZNAJĄC ŻYCIE TO KTOŚ PRZYTULI ZA TO PARĘ BANIEK I TRZEBA BĘDZIE POCZEKAĆ PARĘ LAT WITAMY W POLSCE XDDD

  • Od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład, który zawsze o tej porze roku jest aktualizowany.
   Są w nim podane odjazdy/przyjazdy ze stacji Łagiewniki.
   W czym jeszcze głąbie masz problem?
   Może w tym, że nie wiesz do czego służy umieszczony na klawiaturze „CapsLock”.
   Ale to świadczy jedynie o tym, że jesteś trollem lub nudzącym się gówniarzem.

 2. Kto stamtąd będzie jeździć, tam rój nocóje, ale kasa wydana, na rój to komu?

 3. Większa ilość kursów 74 przydałaby się, z tego się korzysta lub nie korzysta z uwagi na 4 autobusy na dzień.
  Z szynobusu trzeba się przesiadać bo lokalizacje są słabe do wysiadki.

 4. Dla wszystkich zachwyconych, ilość kursów szynobusa jest żenująco niska ,ale jest pozytywną informacją ,jest kosz na śmieci i żule będą miały gdzie wyrzucać butelki jak trafią ? Swoją drogą ludzi w okolicy nie widać , a śmiecia w okolicy przybywa stale.

 5. Cieszmy się z tego co mamy bo wraca państwo teoretyczne na czele z Tuskiem i z oszustem polskiej wsi niejakim sprzedajnym Kosiniakiem-Kamyszem i znów będzie zaorywanie Lubelszczyzny.

  • Cóż ,tereny wiejskie dobrze jest orać bo inaczej stoją odłogiem ,;

  • Jak widać twoje ludzkie pany nie zdobyły większości głosów jak 8 lat temu. Teraz niech ciemny lud gorszego sortu siedzi cicho. Może nie złapią za współudział bo: tamci kradli, ale ci się dzielą.

 6. Nowy przystanek jest, ale co z tego, skoro nie ma czym jeździć… Dwa tramwaje na dzień w te i we wte, to trochę mało… I to jeszcze w takich godzinach że nie dziwię się iż w raportach piszą że nie ma potrzeby zwiększenia ilości kursów skoro nikt nie jeździ…

Dodaj komentarz